Walka z żywiołem w Przeuszynie

  • 02.01.2020, 08:46 (aktualizacja 03.01.2020, 08:43)
  • Bartek Gębusia
Walka z żywiołem w Przeuszynie trwa
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia 2020 roku ostrowieccy strażacy zostali zaalarmowani o pożarze bel słomy w miejscowości Przuszyn (gm. Ćmielów).

Pierwszy dzień nowego 2020 roku rozpoczął się intensywnie dla strażaków. Chwilę po północy 1 stycznia 2020 roku zostali postawieni na równe nogi, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze bel słomy w miejscowości Przeuszyn w gminie Ćmielów. Natychmiast do zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej i jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Łącznie w zdarzeniu bierze udział 60 zastępów straży pożarnej z całego naszego powiatu ostrowieckiego, w tym 64 strażaków.

informuje - kpt. Sebastian Klaus - KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

AKTUALIZACJA: 

1 stycznia 2020 r. tuż po godzinie 12 w nocy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. wpłynęło zgłoszenie o pożarze sterty słomy w miejscowości Przeuszyn gmina Ćmielów. Do zdarzenia łącznie zadysponowano 22 samochody ratowniczo-gaśnicze 75 strażaków. Po przybyciu zastępów na teren akcji stwierdzono, że pali się jedna z dziesięciu składowanych stert słomy w balotach zmagazynowana na placu przy zakładzie produkcyjnym. Pożarem objęta była większość powierzchni składowiska zawierającego około 400 balotów. Paląca się hałda znajdowała się w znacznej odległości od budynków jednakże stwarzała zagrożenia dalszym rozprzestrzenieniem się ognia na sąsiednie sterty. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ciągłym podawaniu wody w natarciu na palące się baloty. W trakcie działań właściciel przy pomocy ładowarki teleskopowej przemieścił część stosu co rozdzieliło palące się elementy od  pozostałych i znacznie ułatwiło prowadzenie działań. Po lokalizacji pożaru trwało dogaszanie i nadzór nad palącym się stogiem. Po zmianie służby w dniu 2.01.2020 i podmianie funkcjonariuszy, dalej prowadzono działania polegające na dogaszaniu i przelewaniu. Po całkowitym ugaszeniu pożaru teren przekazano właścicielowi. Na tym działania zakończono. Akcja trwała ponad 37 godzin.

mówi - mł. bryg. Barbara Majdak - Oficer Prasowy KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Bartek Gębusia

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe