Wektory nowych członków ZPAF

  • 13.12.2019, 09:15
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
Wektory nowych członków ZPAF
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

20 listopada 2019 roku w szeregi Związku Polskich Artystów Fotografików wstąpiło ośmioro członków Fotoklubu działającego przy Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ich wybrane prace można oglądać w Galerii Fotografii w Ostrowieckim Browarze Kultury na wystawie zatytułowanej "Wektory".

Związek Polskich Artystów Fotografików jest największą polską organizacją skupiającą artystów traktujących fotografię jako środek twórczej wypowiedzi. Istnieje od 1947 roku, kontynuuje tradycje przedwojennego Fotoklubu Polskiego, który miał w swoich szeregach najwybitniejszych artystów międzywojennej Polski. Katarzyna Agapiou,  Grzegorz Sideł, Maciej Strąpoć, Stanisław DulnyStanisław Dunin – BorkowskiMarcin Gruszka, Magdalena Wolf, Andrzej Kosikowski to ostrowieccy fotograficy,  nowi członkowie ZPAF. Wszyscy zgodnie podkreślają, że przynależność do Związku Polskich Artystów Fotografików to prestiż i nobilitacja dla artysty, ale jednocześnie zobowiązanie do stałego podnoszenia jakości swoich prac. 

Droga była dosyć skomplikowana, bo najpierw trzeba było przejść eliminacje okręgowe, tzn. w okręgu świętokrzyskim. Przedstawiliśmy swoje prace, zestaw prac, komisji, która przyjechała do Ostrowca. Odbyło się to na takiej zasadzie, że pokazując prace musieliśmy odpowiadać na pytania komisji, które były związane z samymi pracami, jak też z naszą działalnością

- mówi Stanisław Dulny - artysta fotografik, członek ZPAF

 

Wszystko się powiodło, mamy kolejnych twórców. Sądzę, że taka sztafeta pokoleń nastąpiła, bo tak naprawdę, de facto podczas mojej pracy, tutaj w Miejskim Centrum, w Galerii jest to 13 osoba, którą wprowadziłem do Związku Polskich Artystów Fotografików.

- podkreśla Andrzej Łada, artysta fotografik, kustosz Galerii Fotografii MCK.

 

Wśród nowych członków związku zarówno tematyka jak i sposób przedstawiania świata różnią się, jest to doskonale widać kiedy oglądamy wystawę Wektory”, której wernisaż odbył się  odbył się 7 grudnia.  zainteresowani mogą ja oglądać w Galerii Fotografii która znajduje się w Ostrowieckim Browarze Kultury do końca roku.

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe