WSBiP walczy z wykluczeniem społecznym

  • 26.11.2019, 18:55
  • Agnieszka Cybulska
WSBiP walczy z wykluczeniem społecznym Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Podziel się:

Oceń:

Wyższa Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości otrzymała ponad 860 tys zł. na realizację zadania pod nazwą “Szansa na pracę II”.

Ponad 2,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego zostanie przeznaczone na dofinansowanie staży, szkoleń zawodowych, aktywizację, pośrednictwo pracy i poradnictwo, kierowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z województwa świętokrzyskiego. Marszałek Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Renata Janik w obecności radnej Sejmiku Województwa Magdaleny Zieleń podpisali Umowy na dofinansowanie 3 projektów zostały dziś podpisane w Kielcach. Jednym z beneficjentów jest Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Podpisujemy dzisiaj trzy umowy, które uzyskały najwyższe oceny i otrzymają dofinansowanie w ramach działania 9.1 „Aktywna integracja zwiększająca szanse na zatrudnienie” oraz Poddziałania 8.5.3 „Edukacja formalna i pozaformalna osób dorosłych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020

– powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

To wyjątkowo dobre i starannie przygotowane projekty. – Ich łączna wartość to niemal 3 mln zł i kierowane są do osób wykluczonych zawodowo, społecznie, które nie potrafią odnaleźć się na rynku pracy, potrzebują indywidualnego podejścia.

- dodaje wicemarszałek Renata Janik.

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości otrzymała ponad 860 000 zł wsparcia na realizację zadania pod nazwą “Szansa na pracę II”, w ramach którego do końca 2020 roku osiemdziesięciu mieszkańców regionu, w tym m.in osoby z powiatu kieleckiego, ostrowieckiego i opatowskiego, zagrożone ubóstwem i wykluczeniem, otrzymają wsparcie w postaci porad psychologicznych i prawnych, szkoleń, staży zawodowych i pośrednictwa pracy.

 

Drugą ostrowiecką placówką która dostała finansowe wsparcie jest Centrum Biznesu i Promocji Kadr na projekt zatytułowany “Aktywna Integracja = Lepsza Przyszłość”. 60 mieszkańców z gmin: Bałtów, Ćmielów i Bodzechów,  na których zauważalny jest niski dostęp do usług publicznych, objętych zostanie kompleksowym wsparciem w zakresie diagnozy ich potrzeb zawodowych. Całkowita wartość tego projektu to 1 064 532,24 zł, wartość dofinansowania – 1 011 305 zł. Będzie on realizowany do końca czerwca 2021 roku. Dofinansowanie uzyskało również Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kielcach, które realizować będzie projekt kierowany do 414 uczestników, zatytułowany “Praktycznie Niezawodni – podnoszenie kwalifikacji zawodowych osób dorosłych w województwie świętokrzyskim”,  jego wartość szacuje się na około 855 000 zł, a wysokość uzyskanego dofinansowania to 744 114,96 zł.

Bardzo się cieszę, że ostrowieckie firmy piszą tak dobre projekty. Wszystkie uzyskały wysokie oceny, a pozyskane pieniądze będą przeznaczone  na poprawę jakości życia mieszkańców, a to przecież jest najważniejsze

- mówi radna Magdalena Zieleń z Ostrowca Świętokrzyskiego, w obecności której podpisywano dziś umowy.

 

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe