WSBiP walczy z wykluczeniem społecznym

  • 26.11.2019, 18:55
  • Agnieszka Cybulska
WSBiP walczy z wykluczeniem społecznym Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Wyższa Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości otrzymała ponad 860 tys zł. na realizację zadania pod nazwą “Szansa na pracę II”.

Ponad 2,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego zostanie przeznaczone na dofinansowanie staży, szkoleń zawodowych, aktywizację, pośrednictwo pracy i poradnictwo, kierowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z województwa świętokrzyskiego. Marszałek Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Renata Janik w obecności radnej Sejmiku Województwa Magdaleny Zieleń podpisali Umowy na dofinansowanie 3 projektów zostały dziś podpisane w Kielcach. Jednym z beneficjentów jest Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Podpisujemy dzisiaj trzy umowy, które uzyskały najwyższe oceny i otrzymają dofinansowanie w ramach działania 9.1 „Aktywna integracja zwiększająca szanse na zatrudnienie” oraz Poddziałania 8.5.3 „Edukacja formalna i pozaformalna osób dorosłych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020

– powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

To wyjątkowo dobre i starannie przygotowane projekty. – Ich łączna wartość to niemal 3 mln zł i kierowane są do osób wykluczonych zawodowo, społecznie, które nie potrafią odnaleźć się na rynku pracy, potrzebują indywidualnego podejścia.

- dodaje wicemarszałek Renata Janik.

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości otrzymała ponad 860 000 zł wsparcia na realizację zadania pod nazwą “Szansa na pracę II”, w ramach którego do końca 2020 roku osiemdziesięciu mieszkańców regionu, w tym m.in osoby z powiatu kieleckiego, ostrowieckiego i opatowskiego, zagrożone ubóstwem i wykluczeniem, otrzymają wsparcie w postaci porad psychologicznych i prawnych, szkoleń, staży zawodowych i pośrednictwa pracy.

 

Drugą ostrowiecką placówką która dostała finansowe wsparcie jest Centrum Biznesu i Promocji Kadr na projekt zatytułowany “Aktywna Integracja = Lepsza Przyszłość”. 60 mieszkańców z gmin: Bałtów, Ćmielów i Bodzechów,  na których zauważalny jest niski dostęp do usług publicznych, objętych zostanie kompleksowym wsparciem w zakresie diagnozy ich potrzeb zawodowych. Całkowita wartość tego projektu to 1 064 532,24 zł, wartość dofinansowania – 1 011 305 zł. Będzie on realizowany do końca czerwca 2021 roku. Dofinansowanie uzyskało również Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kielcach, które realizować będzie projekt kierowany do 414 uczestników, zatytułowany “Praktycznie Niezawodni – podnoszenie kwalifikacji zawodowych osób dorosłych w województwie świętokrzyskim”,  jego wartość szacuje się na około 855 000 zł, a wysokość uzyskanego dofinansowania to 744 114,96 zł.

Bardzo się cieszę, że ostrowieckie firmy piszą tak dobre projekty. Wszystkie uzyskały wysokie oceny, a pozyskane pieniądze będą przeznaczone  na poprawę jakości życia mieszkańców, a to przecież jest najważniejsze

- mówi radna Magdalena Zieleń z Ostrowca Świętokrzyskiego, w obecności której podpisywano dziś umowy.

 

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Agnieszka Cybulska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe