Pierwsza w województwie tężnia stanęła na ćmielowskim rynku

  • 13.11.2019, 15:51 (aktualizacja 14.11.2019, 16:11)
  • Katarzyna Kurek
Pierwsza w województwie tężnia stanęła na ćmielowskim rynku
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 8 listopada miał miejsce oficjalny odbiór techniczny tężni solankowej, która powstała przy Domu Kultury w Ćmielowie.

Utworzenie tężni solankowej w Ćmielowie było jednym z najważniejszych punktów programu wyborczego obecnej burmistrz miasta i gminy Ćmielów - Joanny Suski. Jak twierdzi - słowa dotrzymuje - dlatego już wczesną wiosną będą mogli korzystać z wytwarzanego przez tężnię, aerozolu bogatego w całą gamę korzystnych dla zdrowia mikroelementów. 

"Chciałam, żeby ten nasz Ćmielów był innowacyjny na mapie województwa świętokrzyskiego, nie rzucam słów na wiatr. Obiecałam i udowodniłam to, bo najważniejsze jest dla mnie dobro i zdrowie mieszkańców."

- mówi Joanna Suska - burmistrz miasta i gminy Ćmielów 

Tężnia działa na choroby układu oddechowego , pozytywnie wpływa również na alergie, schorzenia tarczycy, czy reumatyczne. Co istotne, stężenie solanki w ćmielowskiej tężni wynosi 20%, a nie tak jak w większości 7-8%. Największa i najstarsza tężnia w Polsce znajduje się w Ciechocinku, tam nie będą musieli już jeździć mieszkańcy świętokrzyskiego, bowiem na miejscu powstał jedyny taki obiekt w województwie. 
Ta inwestycja została zrealizowana ze środków budżetu gminy. Koszt według zamówienia publicznego to 227 tys. zł z infrastrukturą, czyli ławkami, koszami, zielenią. Ze względu na opóźnienie ze strony wykonawcy zostały naliczone kary umowne, co dało możliwość wygenerowania 20 tys. zł oszczędności. 
 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe