"Kto ty jesteś? Polak mały!" - śpiewały przedszkolaki

  • 05.11.2019, 12:58 (aktualizacja 05.11.2019, 16:08)
  • Katarzyna Kurek
"Kto ty jesteś? Polak mały!" - śpiewały przedszkolaki
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W ramach VII edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej wystąpiło ponad trzydzieścioro przedszkolaków z różnych placówek z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Ten konkurs to już tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rokrocznie, przed 11 listopada w murach Katolika spotykają się dzieci z wszystkich ostrowieckich przedszkoli, aby wspólnie móc wyrazić swoją miłość do ojczyzny - w sposób najbardziej im przystępny, czyli poprzez taniec, śpiew, recytowanie wierszy lub strój. 

Zmagania przedszkolaków oceniało specjalnie powołane jury w skład którego weszli: Marek Cichosz, Jadwiga Dadia i Ewa Goworowska. Ocenie podlegała nie tylko technika śpiewania, ale również zaangażowanie dzieci w występ. 

Katolicki Zespół Edukacyjny, będący organizatorem konkursu mocno stawia na wychowywanie w duchu patriotyzmu, nie tylko poprzez organizowanie takich wydarzeń i nie tylko przed świętami narodowymi. Codzienne zajęcia, udział w projektach, działania kółek historycznych - pokazują, że ta wartość dla całej społeczności Katolika jest istotnym elementem. 
 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe