"Kto ty jesteś? Polak mały!" - śpiewały przedszkolaki

  • 05.11.2019, 12:58 (aktualizacja 05.11.2019, 16:08)
  • Katarzyna Kurek
"Kto ty jesteś? Polak mały!" - śpiewały przedszkolaki
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ramach VII edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej wystąpiło ponad trzydzieścioro przedszkolaków z różnych placówek z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Ten konkurs to już tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rokrocznie, przed 11 listopada w murach Katolika spotykają się dzieci z wszystkich ostrowieckich przedszkoli, aby wspólnie móc wyrazić swoją miłość do ojczyzny - w sposób najbardziej im przystępny, czyli poprzez taniec, śpiew, recytowanie wierszy lub strój. 

Zmagania przedszkolaków oceniało specjalnie powołane jury w skład którego weszli: Marek Cichosz, Jadwiga Dadia i Ewa Goworowska. Ocenie podlegała nie tylko technika śpiewania, ale również zaangażowanie dzieci w występ. 

Katolicki Zespół Edukacyjny, będący organizatorem konkursu mocno stawia na wychowywanie w duchu patriotyzmu, nie tylko poprzez organizowanie takich wydarzeń i nie tylko przed świętami narodowymi. Codzienne zajęcia, udział w projektach, działania kółek historycznych - pokazują, że ta wartość dla całej społeczności Katolika jest istotnym elementem. 
 

Katarzyna Kurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe