Córka A. Żółciaka odsłoniła tablicę upamiętniającą dyrektora CKZiU

  • 17.10.2019, 16:23
  • Katarzyna Kurek
Córka A. Żółciaka odsłoniła tablicę upamiętniającą dyrektora CKZiU
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W holu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim zawisła tablica upamiętniająca dyrektora placówki, który pełnił tę funkcję w latach 1952-1977.

Dyrektor Anotni Żółciak przez 25 lat pełnienia funkcji dyrektora w CKZiU zrobił wiele dla rozwoju szkolnictwa zawodowego jak i ostrowieckiej oświaty. 

W uroczystości odsłonięcia tablicy udział wzięli najbliżsi, czyli córka dyrektora - Anna Malanowska, a także byli nauczyciele, dyrektorzy, absolwenci szkoły. Inicjatorami tego przedsięwzięcia był Komitet organizacyjny oraz dyrekcja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Historia dyrektora Antoniego Żółciaka jest bardzo ciekawa. Zanim w 1952 roku został dyrektorem placówki to pracował jako nauczyciel w warsztatach szkolnych. Stworzył szkołę od podstaw, wkładając w to całe swoje serce. To dzięki jego staraniom wybudowano nowoczesne warsztaty szkolne, które uroczyście oddano młodzieży w 1961 roku. Dziesięć lat później powstał budynek dydaktyczny szkoły, a w 1972 roku - internat - w którym obecnie mieści się Starostwo Powiatowe. Nawiązał też współpracę z PKS-em i MPK, gdzie uczniowie odbywali praktyki, a później znajdowali tam zatrudnienie. Poza tym, że działał na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego, był aktywny społecznie. 

Aby dziś tablica upamiętniająca A. Żółciaka mogła zawisnąć w CKZiU, komitet organizacyjny podjął działania już 2,5 roku temu. 

Katarzyna Kurek

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe