Córka A. Żółciaka odsłoniła tablicę upamiętniającą dyrektora CKZiU

  • 17.10.2019, 16:23
  • Katarzyna Kurek
Córka A. Żółciaka odsłoniła tablicę upamiętniającą dyrektora CKZiU
loadingŁaduję odtwarzacz...
W holu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim zawisła tablica upamiętniająca dyrektora placówki, który pełnił tę funkcję w latach 1952-1977.

Dyrektor Anotni Żółciak przez 25 lat pełnienia funkcji dyrektora w CKZiU zrobił wiele dla rozwoju szkolnictwa zawodowego jak i ostrowieckiej oświaty. 

W uroczystości odsłonięcia tablicy udział wzięli najbliżsi, czyli córka dyrektora - Anna Malanowska, a także byli nauczyciele, dyrektorzy, absolwenci szkoły. Inicjatorami tego przedsięwzięcia był Komitet organizacyjny oraz dyrekcja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Historia dyrektora Antoniego Żółciaka jest bardzo ciekawa. Zanim w 1952 roku został dyrektorem placówki to pracował jako nauczyciel w warsztatach szkolnych. Stworzył szkołę od podstaw, wkładając w to całe swoje serce. To dzięki jego staraniom wybudowano nowoczesne warsztaty szkolne, które uroczyście oddano młodzieży w 1961 roku. Dziesięć lat później powstał budynek dydaktyczny szkoły, a w 1972 roku - internat - w którym obecnie mieści się Starostwo Powiatowe. Nawiązał też współpracę z PKS-em i MPK, gdzie uczniowie odbywali praktyki, a później znajdowali tam zatrudnienie. Poza tym, że działał na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego, był aktywny społecznie. 

Aby dziś tablica upamiętniająca A. Żółciaka mogła zawisnąć w CKZiU, komitet organizacyjny podjął działania już 2,5 roku temu. 

Katarzyna Kurek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe