Skolioza to problem społeczny i cywilizacyjny, ale można ją leczyć

  • 17.10.2019, 14:34 (aktualizacja 17.10.2019, 19:00)
  • Bartek Gębusia
Skolioza to problem społeczny
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Do problemów zdrowotnych o dużym zasięgu społecznym należą: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, depresja i m.in. skolioza, która jest trzecią, najczęściej występująca chorobą na świecie .

Twórcą metody bezinwazyjnego leczenia skolioz jest profesor Santos Sastre Fernandez, który odwiedził Ostrowiec Świętokrzyski. 

Przyjeżdża do nas raz w roku, już od kilku lat po to by poprowadzić kurs metody FED czyli nauczyć nowych adeptów fizjoterapii , lekarzy w jaki sposób diagnozować i leczyć skoliozę. 

mówi - dr n med - Marek Wiecheć - Centrum Rehabilitacji Markmed

Uczestnikami kursu metody FED były osoby zajmujące się fizjoterapią. Spotkania z profesorem od lat cieszą się zainteresowanie. 

Pierwszą swoją przychodnię w Barcelonie otworzyłem w 1977 roku. W tej chwili już nie pracuję zawodowo ale cały czas jestem na różnych kongresach, cały czas daję tak jak tu widać tutaj kursy i jestem na emeryturze ale cały czas jeszcze mam pełno siły i chęci do pracy, a kończę żebyście wiedzieli niedługo 73 lata. 

mówi - prof. Santos Sastre Fernandez - 

Proces leczenia skolioz jest trudny i skomplikowany, o czym świadczy różnorodność metod leczenie tego schorzenia. Metoda FED to nowatorska propozycja terapii skoliozy, w Polsce stosowana jest od 2010 roku i praktykuje ją ponad 20 ośrodków rehabilitacyjnych w kraju.

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe