Senator Rusiecki odznaczony "Za zasługi dla obronności kraju"

  • 16.10.2019, 13:38
  • Nina Dukielska
Senator Rusiecki odznaczony "Za zasługi dla obronności kraju" fot. Centrum Operacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej

Podziel się:

Oceń:

Na koniec IX kadencji Senatu RP senator Jarosław Rusiecki (PiS), przewodniczący Senackiej Komisji Obrony Narodowej, został wyróżniony przez Ministra Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka brązowym medalem "Za zasługi dla obronności kraju".

W gronie osób odznaczonych dziś w Warszawie znaleźli się parlamentarzyści: posłowie i senatorowie oraz pracownicy Kancelarii Senatu RP i Sejmu RP pracujący w Komisji Obrony Narodowej.

Medal "Za zasługi dla obronności kraju" został ustanowiony przez Sejm ustawą z 21 kwietnia 1966. Według ustawy stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Medal może być również nadawany jednostce wojskowej, organizacji społecznej, przedsiębiorstwu, zakładowi lub instytucji.  Medal nadaje się osobom, które:

  1. wykazały męstwo lub odwagę w bezpośrednim działaniu związanym z obronnością kraju albo osiągnęły bardzo dobre wyniki w realizacji zadań obronnych
  2. posiadają szczególne zasługi w dziedzinie rozwoju nowoczesnej myśli wojskowej, techniki wojskowej oraz potencjału obronnego, jak również w zakresie szkolenia i wychowania wojskowego
  3. swoją pracą zawodową lub działalnością w organizacjach społecznych znacznie przyczyniły się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego kraju.

 

Nina Dukielska

Zdjęcia (4)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jaro
Jaro 17.10.2019, 07:37
Serdeczne gratulacje Panie Senatorze.

Pozostałe