Senator Rusiecki odznaczony "Za zasługi dla obronności kraju"

  • 16.10.2019, 13:38
  • Nina Dukielska
Senator Rusiecki odznaczony "Za zasługi dla obronności kraju" fot. Centrum Operacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej
Na koniec IX kadencji Senatu RP senator Jarosław Rusiecki (PiS), przewodniczący Senackiej Komisji Obrony Narodowej, został wyróżniony przez Ministra Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka brązowym medalem "Za zasługi dla obronności kraju".

W gronie osób odznaczonych dziś w Warszawie znaleźli się parlamentarzyści: posłowie i senatorowie oraz pracownicy Kancelarii Senatu RP i Sejmu RP pracujący w Komisji Obrony Narodowej.

Medal "Za zasługi dla obronności kraju" został ustanowiony przez Sejm ustawą z 21 kwietnia 1966. Według ustawy stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Medal może być również nadawany jednostce wojskowej, organizacji społecznej, przedsiębiorstwu, zakładowi lub instytucji.  Medal nadaje się osobom, które:

  1. wykazały męstwo lub odwagę w bezpośrednim działaniu związanym z obronnością kraju albo osiągnęły bardzo dobre wyniki w realizacji zadań obronnych
  2. posiadają szczególne zasługi w dziedzinie rozwoju nowoczesnej myśli wojskowej, techniki wojskowej oraz potencjału obronnego, jak również w zakresie szkolenia i wychowania wojskowego
  3. swoją pracą zawodową lub działalnością w organizacjach społecznych znacznie przyczyniły się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego kraju.

 

Nina Dukielska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jaro
Jaro 17.10.2019, 07:37
Serdeczne gratulacje Panie Senatorze.

Pozostałe