Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Strażacy z nowymi wozami

  • 09.10.2019, 09:48 (aktualizacja 09.10.2019, 12:39)
  • Bartek Gębusia
Strażacy z nowymi wozami
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej wzbogaciły się o trzy nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. Dwa pojazdy trafiły do Ostrowca Świętokrzyskiego i jeden do Opatowa.

Przekazane pojazdy ze sprzętem podniosą skuteczność prowadzonych akcji ratowniczych podczas wypadków komunikacyjnych i codziennej pracy strażaków. Innowacyjne wozy to przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo pracy, co przekłada się na efektywność w trakcie prowadzonych działań. Nowe samochody zastąpią dotychczas użytkowane pojazdy, który mają już ponad 14-16 lat.


Zakup zrealizowany został w ramach projektu pn.: "Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach - etap IV" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dzięki temu projektowi do jednostek Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa świętokrzyskiego tylko 2019 roku trafiło 5 samochodów tego typu. Są one na wyposażeniu jednostek z : Kielc, Kazimierzy Wielkiej, Opatowa czy Ostrowca Świętokrzyskiego. 
 

W ciągu ostatnich dwóch lat jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu zwiększyła swoje możliwości poprzez modernizację bazy sprzętowej. 

Bartek Gębusia
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (10)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wyborca
wyborca 09.10.2019, 12:29
Wybory mają jednak i plusy. Samochody, drogi, a potem ....

Pozostałe