Strażacy z nowymi wozami

  • 09.10.2019, 09:48 (aktualizacja 09.10.2019, 12:39)
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej wzbogaciły się o trzy nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. Dwa pojazdy trafiły do Ostrowca Świętokrzyskiego i jeden do Opatowa.

Przekazane pojazdy ze sprzętem podniosą skuteczność prowadzonych akcji ratowniczych podczas wypadków komunikacyjnych i codziennej pracy strażaków. Innowacyjne wozy to przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo pracy, co przekłada się na efektywność w trakcie prowadzonych działań. Nowe samochody zastąpią dotychczas użytkowane pojazdy, który mają już ponad 14-16 lat.


Zakup zrealizowany został w ramach projektu pn.: "Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach - etap IV" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dzięki temu projektowi do jednostek Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa świętokrzyskiego tylko 2019 roku trafiło 5 samochodów tego typu. Są one na wyposażeniu jednostek z : Kielc, Kazimierzy Wielkiej, Opatowa czy Ostrowca Świętokrzyskiego. 
 

W ciągu ostatnich dwóch lat jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu zwiększyła swoje możliwości poprzez modernizację bazy sprzętowej. 

Bartek Gębusia

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wyborca
wyborca 09.10.2019, 12:29
Wybory mają jednak i plusy. Samochody, drogi, a potem ....

Pozostałe