Pieśni Stanisława Moniuszki zabrzmiały w Kolegiacie

  • 06.10.2019, 22:18
  • Agnieszka Cybulska
Pieśni  Stanisława Moniuszki zabrzmiały w Kolegiacie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Gospodarzem tegorocznych Diecezjalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej jest Ostrowiec Świętokrzyski. Zainaugurowano je w niedzielę 6 października w ostrowieckiej kolegiacie pod wezwaniem św. Michała Archanioła, gdzie odbyła się Msza Święta celebrowana przez biskupa diecezji sandomierskiej ks. Krzysztofa Nitkiewicza. Oprawę muzyczną mszy świętej przygotował ostrowiecki chór "MICHAEL" pod kierunkiem Ewy Jurkowskiej-Siwiec. 

Relacje z Bogiem trzeba zachować , nie może być przerw w wierze. Choćby ta wiara miała być maleńka jak ziarenko gorczycy, to trzeba ją pielęgnować. Dni Kultury Chrześcijańskiej pomagają umocnić relację z Bogiem. Pomagają pielęgnować naszą wiarę

- mówił podczas mszy św. ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Po zakończeniu niedzielnego nabożeństwa w kolegiacie odbył się się koncert „Najpiękniejsze pieśni z okazji 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki". Przed publicznością wystąpiła Urszula Kryger, wybitna polska śpiewaczka, wielokrotna laureatka nagród polskiego przemysłu muzycznego „Fryderyki”, dysponująca rzadkiej urody mezzosopranem lirycznym. Artystce  towarzyszyła Orkiestra Kameralna „Polish Camerata” pod dyrekcją Marka Głowackiego.

Biskup Krzysztof Nitkiewicz zachęcał mieszkańców do uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach, które będą odbywały się w najbliższych dniach w ramach Diecezjalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej.

W dzisiejszych czasach otoczeni jesteśmy prostą rozrywką. Uważa, że człowiek potrzebuje w swoim życiu ambitnej kultury. Człowiek, który jest uczyniony na podobieństwo Boga powinien gustować w rzeczach bardziej ambitnych, bo to rozwija i pomaga przeżywać jakąś pełnię

- mówi ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz.

O godz. 21.00 w kolegiacie odbył się Apel Jasnogórski z całonocną modlitwą różańcową. 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe