Razem przez pół wieku. Złote Gody w Ćmielowie

  • 01.10.2019, 13:18 (aktualizacja 01.10.2019, 15:52)
  • Katarzyna Kurek
Razem przez pół wieku
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W sobotę 28 września w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ćmielowie, a później w budynku po dawnym gimnazjum odbyła się uroczystość Złotych Godów.

14 par z gminy Ćmielów świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego, to oni przed 1970 rokiem powiedzieli sakramentalne "tak" przed ołtarzem. Dziś, nadal razem, wspominają spędzone lata.

"Jak w życiu, bywało źle i bywało dobrze, ale kochamy się i to jest najważniejsze. Mamy dwoje dzieci, wychowaliśmy ich na porządnych ludzi. Wszystko robimy razem, wspieramy się, nawet w najprostszych czynnościach. To pozwoliło nam przetrwać te wszystkie lata."

- mówi Janina Szymczyk - jubilatka Złotych Godów

Zapytani o przepis na udane małżeństwo, jubilaci wspólnie podkreślają: wyrozumiałość, zaufanie i wsparcie. 
Małżonkowie, których życie pół wieku temu połączył los zostali odznaczeni medalami od prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie, które wręczyła wojewoda świętokrzyski - Agata Wojtyszek. Były też kwiaty i upominki, a także listy gratulacyjne od burmistrza miasta i gminy Ćmielów - Joanny Suski. 
Wojewoda i burmistrz wspólnie podkreślały, że w rodzinie siła, bo tylko wspólnie można pokonywać wszelkie trudności jakie przed nami stawia los. Rodziny nie zabrakło podczas uroczystości, licznie zebrane dzieci, wnukowie, najbliższa rodzina świętowali ten wyjątkowy jubileusz. 
Przed parami szmaragdowa rocznica ślubu, czyli pięćdziesiąta piąta. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe