Ostrowiec: Wielka akcja służb ratunkowych na terenie oczyszczalni ścieków

  • 26.09.2019, 12:54
  • Bartek Gębusia
Wielka akcja służb ratunkowych
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

26 września br. na terenie miejskiej oczyszczalni ścieków doszło do incydentów, do których zadysponowane zostały służby ratunkowe. Całe szczęście epizody, które miały miejsce były tylko ćwiczeniami powiatowymi 2019.

Wiele obszarów zagrożonych jest katastrofami ekologicznymi, które mogą być spowodowane przez niepożądane sytuacje w zakładach przemysłowych czy oczyszczalniach ścieków, taka oczyszczalnia jest również w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ważne jest aby zapobiegać takim sytuacjom, a nie ograniczać skutki i dlatego należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i umieć reagować, gdy życie ludzkie jest zagrożone. Jednak kiedy już dojdzie do takiej kryzysowej sytuacji, niezbędne jest wspólne działanie służb ratunkowych, zarządcy obiektu i władz miasta. 

Ćwiczenia mają charakter szkoleniowy, edukacyjny. Pomagają w wypracowaniu dobrej taktyki w różnego rodzaju sytuacjach.  Podczas ćwiczeń sprawdzany jest stopień wyszkolenia, sprawności fizycznej, sprawdzany jest także sprzęt jednostek. W jednym z epizodów na oczyszczalni ścieków brała udział Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z Kielc, jedyna taka grupa w naszym województwie. 

W ćwiczeniach Państwowej Straży Pożarnej wzięli udział funkcjonariusze policji, Zespoły Ratownictwa Medycznego z ŚCRMiTS, jednostki OSP z terenu powiatu, Polski Czerwony Krzyż i Związek Harcerstwa Polskiego.

Zobacz galerię zdjęć (fot. KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim, Lokalna.TV)

Bartek Gębusia

Zdjęcia (32)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe