Dariusz Loranty chce zostać senatorem RP

  • 13.09.2019, 12:22
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dariusz Loranty pochodzi z Kunowa. Jest oficerem w stanie spoczynku, negocjatorem policyjnym, nauczycielem akademickim, działaczem społecznym, publicystą , wydawca i komentatorem medialnym.

Nowym obszarem działania dla Dariusza Lorantego ma być parlament.  Obecnie wytwarza się bowiem "bardzo niekorzystne zjawisko polityczne i najwyższy już czas zareagować i przeciwdziałać" - mówi kandydat do senatu z ramienia KW Bezpartyjni i Samorządowcy.

W honorowym komitecie poparcia kandydata znaleźli się ekonomiści, prawnicy, wykładowcy akademiccy, samorządowcy. Wśród wielu nazwisk jest politolog prof. Kazimierz Kik, z którym w kwestii dotyczącej "kształtu"  Senatu RP Dariusz Loranty zgadza się w pełni. Dariusz Loranty podczas spotkania z ostrowieckimi mediami podkreślił, że w ostatnich latach najszybszy rozwój gospodarczy można zaobserwować w województwach najlepiej rozwiniętych, a region świętokrzyski, chociaż ulokowany jest pomiędzy dużymi aglomeracjami: Warszawa, Łódź, Kraków, Śląsk, to nie potrafi wykorzystać swojego położenia na rzecz rozwoju inwestycyjnego.

Potrzebę rozwoju regionu świętokrzyskiego widzi również Artur Dudek, który podobnie jak Dariusz Loranty startuje z Komitetu Bezpartyjni i Samorządowcy , ale do sejmu. Panowie Loranty i Dudek mają poparcie lokalne w osobie ostrowieckiego radnego miejskiego Włodzimierza Sajdy.

Dla Ostrowca i dla regionu, z okręgu 82 o mandattsenatora walczy trzech kandydatów. 13 października 2019 oku wygra ten, który skutecznie przekona wyborców.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ww
ww 16.09.2019, 09:21
prof. Kazimierz Kik i wszystko jasne - pochwali wszędzie wszystko i każdego kto go zapyta - w ciągu kilku minut zmieni swoje poglądy o 180 stopni
Gosc
Gosc 15.09.2019, 13:32
O tym regionie to słusznie mówi. Bo przecież my mamy idealne lokalizacje dla inwestorów. Teraz jeszcze jak te drogi będą to tylko inwestować ale nasi politycy w sejmie od wielu lat śpią
zniesmaczony
zniesmaczony 14.09.2019, 11:07
Chcieć można. Wygra jeden(a) i znów będzie tak samo

Pozostałe