Dodatkowe 1,5 mln zł dla ostrowieckiego szpitala

  • 11.09.2019, 16:11 (aktualizacja 11.09.2019, 16:57)
  • Katarzyna Kurek
Dodatkowe 1,5 mln zł dla ostrowieckiego szpitala
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zakład Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim znalazł się wśród 15 ośrodków zdrowia w województwie, którym zwiększono wycenę świadczeń.

Ostrowiecka lecznica jako szpital II stopnia, otrzyma 4-procentowy wzrost wyceny świadczeń. W praktyce oznacza to, że do szpitala, już październiku trafi 1.517.193 zł. W tym roku, to kolejna transza środków przekazana szpitalom w województwie - łącznie na kwotę ponad 40 mln zł. Ostrowiecki ZOZ dostał w tym roku ok. 4 mln 180 tys. zł. 

"Nadal jest to kropla w morzu potrzeb, ale cieszę się z każdych pieniędzy. Wcześniej otrzymaliśmy prawie 2 mln zł na zwiększenie kontraktu, w tym było jeszcze 400 tys. zł na zwiększenie oddziału wewnętrznego i chirurgię, dostaliśmy też trochę pieniędzy w związku z przeszacowaniem kosztów"

- mówi starosta ostrowiecki - Marzena Dębniak 

O rozdysponowaniu środków ostatecznie zadecyduje dyrektor naczelny szpitala - Andrzej Gruza, choć zastępca dyrektora ds. finansowych podkreśla, że pieniądze w pierwszej kolejności zostaną przeznaczone na sprawy priorytetowe, czyli bieżące remonty i konserwacje aparatury medycznej, m.in. aparatu do RTG, który na chwilę obecną jest jeden sprawny na cały szpital. 

Zwiększenie kontraktu objęło 15 placówek zdrowotnych w województwie, m.in w Chmielniku, Kazimierzy Wielkiej, Włoszczowie, Busku-Zdroju, Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka w Kielcach, szpital w Pińczowie. 

 

Katarzyna Kurek

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.09.2019, 19:52
Nic nadzwyczajnego bo do podziału w województwie było 40 mln zł. i każdy podobny wielkością szpital tyle otrzymał. Żaden osobisty sukces tylko efekt polityki PIS i Ministra Zdrowia.
Krzysztof K.
Krzysztof K. 11.09.2019, 19:06
Brawo za walkę i determinację w wyciągnięciu szpitala. Nie wyobrażam sobie tego miasta gdyby szpital upadł. Można się nie zgadzać z niektórymi decyzjami ale jak udaje się zdobyć pieniądze to trzeba pogratulować. Gratuluję

Pozostałe