Miodowa, Okólna, Sienieńska i inne ulice doczekają się remontów

  • 10.09.2019, 12:36
  • Katarzyna Kurek
Miodowa, Okólna, Sienieńska i inne ulice doczekają się remontów
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych, 306 projektów powiatowych i gminnych dostało dofinansowanie na przebudowę i remonty dróg na terenie województwa świętokrzyskiego. 322 miliony 393 tysiące złotych dofinansowania pozwoli na wyremontowanie 352 kilometrów dróg.

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski dostała z Funduszu Dróg Samorządowych 23.175.401 zł, co wspomoże realizację siedmiu inwestycji drogowych na terenie miasta na łączną kwotę 38.62.671 zł. W ramach tych środków zostaną wykonane zadania:

  • Rozbudowa publicznej drogi gminnej (ulica Nowe Piaski, stanowiący skrót do ul. Grzybowej) o długości 382 metrów. Realizacja 2019-2020 r.
  • Rozbudowa publicznej drogi gminnej (ulica Miodowa, od ul. Iłżeckiej do ul. Zwierzynieckiej) o długości 632 metrów. Realizacja 2019-2020. 

Na tę inwestycję, mieszkańcy ulicy Miodowej czekali od lat, borykając się z problemami panującymi na tym odcinku drogi.

"Jesteśmy przygotowani aby rozpocząć pracę na tym odcinku drogi, ponieważ wybudowany jest tam już kanał sanitarny i kanalizacja, na części deszczowa. Mamy teraz już na tyle uzbrojony teren ulicy Miodowej, że możemy rozpocząć pełne asfaltowanie na tym odcinku. Myślę, że dla mieszkańców tej części miasta to bardzo pozytywna informacja"

- mówi prezydent miasta - Jarosław Górczyński 

  • Remont dróg gminnych (ulica Sienieńska, ulica Okólna, ulica Jana Głogowskiego) o długości 867 metrów. Realizacja 2019-2021). Na tym odcinku można spodziewać się największych utrudnień w ruchu, ponieważ znajduje się on w centrum miasta
  • Budowa drogi gminnej, (stanowiącej łącznik między nowo projektowanym przedłużeniem ulicy Furmańskiej i ulicą Denkowską) o długości 606 metrów. Realizacja 2019-2021. 
  • Budowa i rozbudowa i publicznej drogi gminnej (ulica Ogrodowa, stanowiąca prawie kilometrowy łącznik z ul. Sikorskiego z Tomaszowem) o długości 997 metrów. Realizacja 2019-2020.
  • Budowa drogi gminnej (w ramach kolejnego etapu budowy ul. Rzeczki, od ulicy J. Milewskiego do skrzyżowania z ul. Bałtowską) o długości 1,120 metrów. Realizacja 2019-2021. 
  • Budowa otwarcia komunikacyjnego terenów inwestycyjnych (przy ulicy Bałtowskiej, czyli drogi gminnej bocznej od ulicy Bałtowskiej wraz z przebudową dróg wewnętrznych) o długości ponad 1,5 km. Realizacja 2019-2020. 

"To zadania jest najdroższe i może być najtrudniejsze do wykonania z technicznego punktu widzenia, ponieważ na tym odcinku już trwają budowy nowych fabryk, więc skoordynowanie tego będzie dużym wyzwaniem. "

 - mówi prezydent miasta - Jarosław Górczyński 

Jak informuje prezydent miasta, czas na realizację wszystkich siedmiu inwestycji nie może przekroczyć półtora roku, więc wszystkie prace będą wykonywane mniej więcej w tym samym czasie. We wrześniu mają zostać rozstrzygnięte przetargi, tak aby w październiku już móc przekazać wykonawcom place budowy. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe