Rolnicy rozmawiali z wojewodą o szacowaniu strat

  • 26.08.2019, 11:23 (aktualizacja 27.08.2019, 17:16)
  • Bartek Gębusia
Rolnicy rozmawiali z wojewodą o szacowaniu strat
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Straty, które ponoszą rolnicy mają wpływ na całą gospodarkę. Dla konsumentów najczęściej wiążą się ze wzrostem cen żywności. 

Wsparciem w usuwaniu skutków zjawisk atmosferycznych dla rolników wsparciem są fundusze z rządowych programów. Między innymi o tym jak ubiegać się o te środki zewnętrzne rozmawiano w piątek 23 sierpnia w Kunowie. Susza albo grad - niesprzyjające warunki pogodowe w tym roku dały się we znaki rolnikom, zniszczone uprawy, w wielu miejscowościach uszkodzona infrastruktura drogowa. Spotkanie z Wojewodą zostało zorganizowane w związku z wyborami nowych delegatów do Izb Rolniczych, które odbyły się na początku lipca. Teraz przypomniano i poinformowano członków komisji szacujących straty o warunkach i możliwościach otrzymania odszkodowania.  W spotkaniu w Kunowie uczestniczyli również przedstawiciele innych gmin z terenu powiatu ostrowieckiego. W województwie świętokrzyskim komisje do szacowania strat w uprawach rolnych zostały powołane w 50 gminach.  Wojewoda zapowiada, że takich spotkań jak to w Kunowie będzie  w regionie więcej, po tych rozmowach, wnioski i analizy problemów w polskim rolnictwie zostaną przekazane do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, być może znajdą one swoje rozwiązanie w odpowiednich ustawach i przepisach.  

 


 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe