Ćmielowscy rolnicy pobiegli na dożynkach

  • 19.08.2019, 14:29 (aktualizacja 19.08.2019, 16:53)
  • Katarzyna Kurek
Ćmielowscy rolnicy pobiegli na dożynkach
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Po raz pierwszy na Dożynkach Gminnych w Ćmielowie odbył się Bieg Rolnika. Jedenastu śmiałków zmierzyło się na ośmiuset metrach.

Bieg Rolnika to wydarzenie, które w Ćmielowie podczas dożynek zorganizowano po raz pierwszy, ale pomysł spodobał się mieszkańcom. Jedenaście osób pobiegło wokół Stadionu Leśnego, ale wszyscy jednogłośnie stwierdzają, że bieg wymagał dużo wysiłku ze względu na swój dystans. 

"Ja biegam od wielu lat, na swoim koncie mam setki przebiegniętych kilometrów, biegam w maratonach itd. Nic tak nie męczy jak krótkie dystanse, to wymaga od nas dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Mimo wszystko bardzo mi się podobało, za rok na pewno wezmę udział"

- mówi Łukasz Różalski - uczestnik Biegu Rolnika 

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale za udział w biegu, trzy osoby z najlepszym czasem otrzymały puchary.

I miejsce - Łukasz Różalski

II miejsce - Krystian Lisowski

III miejsce - Sebastian Ziółkowski

Był konkurs, były też nagrody, ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, które stacjonowało na dożynkach. Oprócz biegu rolnika, przygotowano konkurs z wiedzy teoretycznej z zakresu bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.
Podczas tegorocznych dożynek wyróżniono laureatów XVIII edycji Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, odznaczonym rolnikom wręczono specjalne certyfikaty oraz nagrody dla Janusza Cebuli oraz Piotra Kotry. 

Konkursy te sprawdzające aktywność fizyczną, jak i wiedzę teoretyczną to jedne z wielu działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe