Poznaj tajemnice Krzemionek podczas VIII spotkań krzemionkowskich

  • 16.08.2019, 15:44
  • Katarzyna Kurek
Poznaj tajemnice Krzemionek
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Już po raz ósmy, od soboty 24 do niedzieli 25 sierpnia, w Rezerwacie Krzemionki Muzeum Archeologicznego, odbędą się niezwykłe spotkania z Epoką Kamienia.

Jak zapewnia p.o. dyrektora Muzeum Historyczno-Archeologicznego na Krzemionkach - Beata Kobiałka na mieszkańców i turystów czeka mnóstwo atrakcji i archeologicznych wrażeń.

"Będzie można poczuć się jak prawdziwy archeolog, czyli dokonać odkrycia w wykopie archeologicznym, przyjrzeć się temu jak wyglądały warsztaty i zajęcia dla dzieci z zakresu archeologii, zapoznać się z technikami łuczniczymi, dowiedzieć się do czego służył krzemień, zobaczyć jak wyglądała jego 0bróbka"

- mówi Beata Kobiałka

Te atrakcje przewidziane są głównie z myślą o najmłodszych, dla dorosłych miłośników i pasjonatów archeologii zaplanowano:

  • sesję popularnonaukową „Droga Krzemionek do UNESCO”, w której udział wezmą specjalnie zaproszenie goście, uczestniczący wówczas w przygotowaniach do wpisu Krzemionek na listę światowego dziedzictwa
  • warsztaty archeologiczne i pokazy archeologii eksperymentalnej oraz towarzyszący im pokaz specjalny, 
  • laboratorium archeologiczne – prezentacja nauk pomocniczych archeologii,
  • prelekcje – geofizyka archeologiczna,
  • projekcje filmów „Czy leci z nami archeolog” i „Megality – historia sprzed 5500 lat”,

W sobotę oraz niedzielę wydarzenia startują o godzinie 11:00 i potrwają do 17:00. 

Organizatorzy liczą na tłumy, choć już teraz nie powinni narzekać. Tylko w lipcu oraz pierwszej połowie sierpnia 2019 r. Rezerwat na Krzemionkach odwiedziło ponad 15 tys. turystów, dla porównania w sierpniu i lipcu 2018 r. Krzemionki odwiedziło 8,5 tys. osób. Zwiększony ruch to efekt wpisania Krzemionkowskiego Regionu Pradziejowego Górnictwa Krzemienia Pasiastego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do odwiedzenia rezerwatu zachęca również świeżo parzona kawa... z rowerowej rikszy. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe