Jak rozwiązać problem "białych plam komunikacyjnych" ?

  • 09.08.2019, 13:55
  • Bartek Gębusia
Jak rozwiązać problem "białych plam komunikacyjnych" ?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W ostatnim czasie dużo mówi się o tak zwanych "białych plamach komunikacyjnych". Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej ma pomóc w organizacji transportu.

Na jednostki samorządu terytorialnego nałożony został obowiązek organizacji komunikacji zbiorowej, aby to ułatwić  utworzony został Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych.  
Wsparcie finansowe z  Funduszu to również pomoc dla przedsiębiorstw świadczących usługi transportu zbiorowego dla których często utrzymanie linii komunikacyjnych jest nieopłacalne.  Inicjatywa rządu, ma polepszyć jakość komunikacji i zachęcić obywateli do korzystania z transportu zbiorowego m.in. dla dobra środowiska, a także dla dobra ich portfela.  Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji w związku z wprowadzeniem nowych przepisów zorganizowała szkolenie dla jednostek samorządu terytorialnego z obszaru Polski południowo-wschodniej dotyczące pozyskania dofinansowania w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. 
Pula środków przekazanych do województwa świętokrzyskiego w ramach Funduszu to ponad 21 milionów złotych. Nabór wniosków o dofinansowanie trwa tylko do 12 sierpnia.

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe