Uwaga kierowcy! Kolejne zmiany organizacji ruchu przy kładce na Alei 3 maja

  • 02.08.2019, 15:05
  • Katarzyna Kurek
 Kolejne zmiany organizacji ruchu
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

2 lipca 2019 roku rozpoczął się remont kładki dla pieszych przy Alei 3 maja. Nadal trwa renowacja obiektu o długości około 260 metrów  zyska nową nawierzchnię z kostki brukowej i izolację. Wykonane zostaną niezbędne naprawy w obrębie 20-przęsłowej konstrukcji obiektu, a elementy stalowe zostaną zabezpieczone przed korozją i pomalowane. Od dziś, tj. 2 sierpnia wprowadzone zostały kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Od 2 sierpnia 2019 roku przez kilka dni planowane są zmiany organizacji ruchu na drodze krajowej nr 9 Radom - Rzeszów w Ostrowcu Świętokrzyskim pod remontowaną kładką dla pieszych. W związku z prowadzeniem prac remontowych pod kładką dla pieszych zamykane będą kolejno poszczególne pasy ruchu na fragmencie drogi krajowej nr 9. Kierowcy będą mieli jednak do dyspozycji po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku. Apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na zmieniające się oznakowanie.

Nadal obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu na równoległym do  remontowanej kładki odcinku drogi krajowej nr 9. Jednym, wydzielonym pasem jezdni drogi nr 9 po wiadukcie nad torami kolejowymi odbywa się ruch pieszy. Kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku. Remont planowany jest do końca października, a łączny koszt to 2,1 mln zł.


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła również przetarg na pełnienie nadzoru nad budową obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom - Rzeszów. Równolegle trwa procedura przetargowa na realizacje inwestycji. W ramach inwestycji planowane jest zaprojektowanie i wybudowanie odcinka drogi jednojezdniowej o długości około 2,7 km. Zadanie obejmuje m.in.: korektę części węzła, budowę wiaduktu nad drogą powiatową, budowę dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę. Przebiegała będzie ona nowym śladem od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 9 stanowiącej wylot z Ostrowca Świętokrzyskiego w kierunku Opatowa i Rzeszowa.

 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe