Zarośnięty skwer w Kunowie zamieni się w park

  • 24.07.2019, 10:39
  • Katarzyna Kurek
Zarośnięty skwer w Kunowie zamieni się w park
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Z inicjatywy burmistrza miasta i gminy Kunów - Lecha Łodeja oraz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kunowskiej, jeszcze w te wakacje, prawie pół hektara zarośniętego skweru przy ul. Langiewicza w Kunowie zamieni się w park.

Teren zostanie częściowo utwardzony, pojawi się plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, piaskownicą, bujakami itp. Będą też ławki oraz monitoring, ale przede wszystkim będzie zielono, bo zamierzamy posadzić wiele drzew na tym terenie

- mówi burmistrz miasta i gminy Kunów, Lech Łodej

Zmiana wizerunku zaniedbanego placu, który znajduje się przy rondzie biegnącym przez DK9 jest możliwa dzięki wnioskowi, który przygotowali i zgłosili członkowie Towarzystwa Ziemi Kunowskiej, którzy kierowali się dobrem wspólnym wszystkich mieszkańców. Z powodzeniem udało się uzyskać 190 tys. zł w drodze konkursu organizowanego przez Lokalną Grupę Działania Krzemienny Krąg. Kunowski Park przy Langiewicza, był jednym z 10 pomysłów, które walczyły o dofinansowanie. 

Do wykonania projektu zgłosiło się 8 wykonawców, jak informuje burmistrz Lech Łodej, park powinien powstać 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe