SMS walczy o nową salę teatralną

  • 18.07.2019, 14:37
  • Katarzyna Kurek
SMS walczy o nową salę teatralną
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szkoła Mistrzostwa Sportowego na ostrowieckim rynku edukacyjnym funkcjonuje od 2012 roku, ale mieści się w budynku z lat 50-tych XX w. Niektóre pomieszczenia wymagają gruntownego remontu, a jednym z nich jest sala teatralna, miejsce istotne dla społeczności szkolnej, ponieważ odbywają się tam najważniejsze uroczystości.

Obecny stan sali teatralnej w SMS-ie budzi pewne obawy. Odpadający tynk z głównej ściany, grzyb pojawiający się na suficie to - jak poinformowała dyrektor ZSOMS Anna Trojanowska - problem konstrukcyjny z rynnami. Nie tylko ściana wymaga renowacji. Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele chcą pójść o krok dalej i całkowicie zmienić oblicze sali teatralnej, miejsca, które jest sercem szkoły.

Chcemy aby była to sala o naprawdę wysokim standardzie, z profesjonalnym sprzętem, oświetleniem i nagłośnieniem, a co najważniejsze ze sceną z prawdziwego zdarzenia 

- mówi dyrektor ZSOMS w Ostrowcu Świętokrzyskim, Anna Trojanowska


Środki zabezpieczone przez organ prowadzący placówkę, czyli Starostwo Powiatowe, w kwocie 10 tys. zł wystarczą jedynie na wykonanie podstawowych remontów, dlatego społeczność szkolna, idąc śladem innych podmiotów postanowiła założyć zbiórkę internetową i choć widnieje ona na stronie "zrzutka.pl" od piątku 12 lipca, to na koncie zebranych jest już ponad 1000 zł.  
Cel: 50 tysięcy zł. Dyrekcja dokłada wszelkich starań aby prace remontowe rozpoczęły się jeszcze w te wakacje
 

Katarzyna Kurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe