"Wraki" samochodów szpecą miasto

  • 17.07.2019, 09:44 (aktualizacja 17.07.2019, 15:15)
  • Katarzyna Kurek
"Wraki" samochodów szpecą miasto
loadingŁaduję odtwarzacz...
Straż miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim od dłuższego czasu boryka się z problemem porzuconych przez właścicieli samochodów, na parkingach i ulicach.

11 lipca 2019 roku, po miesiącach prób skontaktowania się z właścicielem pojazdu marki Renault Scenic - który szpecił i zajmował miejsce parkingowe na osiedlu Słonecznym - Straż miejska wydała dyspozycję usunięcia "wraku", czyli odholowania na parking strzeżony. 

Gołym okiem było widać, że ten samochód jest nieużywany. Wielokrotnie był rozkradany, dewastowany, a nawet podpalany. Brak tablic rejestracyjnych i szczątkowe informacje co do właściciela pojazdu figurującego w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców zaprowadziły nas do województwa śląskiego, skąd pochodził ostatni właściciel tego pojazdu. Samochód jednak w ostatnim czasie przechodził z  "rąk do rąk" i nie był ponownie rejestrowany co stanowiło istotna przeszkodę w ustaleniu jego ostatniego właściciela.

- mówi Komendant Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Andrzej Kaniewski
Zdemontowane podzespoły, wystające części, wyciekające płyny eksploatacyjne to jedne z powodów wydawania przez strażników dyspozycji usunięcia "wraków". Usunięcie tego pojazdu odbyło się w trybie art. 50a ustawy – Prawo o ruchu drogowym, zgodnie z którym, pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza.
Samochody-widma nie dość, że negatywnie wpływają na estetykę wyglądu miasta, zajmują miejsce parkingowe to jeszcze stwarzają zagrożenie dla mieszkańców oraz innych pojazdów. 

Porzucenie auta na parkingu lub ulicy wiąże się z obciążeniem kosztami właściciela  - często przewyższającymi kwotę nieużywanego samochodu. 

 

Katarzyna Kurek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe