ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

"Wraki" samochodów szpecą miasto

  • 17.07.2019, 09:44 (aktualizacja 17.07.2019, 15:15)
  • Katarzyna Kurek
"Wraki" samochodów szpecą miasto
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Straż miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim od dłuższego czasu boryka się z problemem porzuconych przez właścicieli samochodów, na parkingach i ulicach.

11 lipca 2019 roku, po miesiącach prób skontaktowania się z właścicielem pojazdu marki Renault Scenic - który szpecił i zajmował miejsce parkingowe na osiedlu Słonecznym - Straż miejska wydała dyspozycję usunięcia "wraku", czyli odholowania na parking strzeżony. 

Gołym okiem było widać, że ten samochód jest nieużywany. Wielokrotnie był rozkradany, dewastowany, a nawet podpalany. Brak tablic rejestracyjnych i szczątkowe informacje co do właściciela pojazdu figurującego w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców zaprowadziły nas do województwa śląskiego, skąd pochodził ostatni właściciel tego pojazdu. Samochód jednak w ostatnim czasie przechodził z  "rąk do rąk" i nie był ponownie rejestrowany co stanowiło istotna przeszkodę w ustaleniu jego ostatniego właściciela.

- mówi Komendant Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Andrzej Kaniewski
Zdemontowane podzespoły, wystające części, wyciekające płyny eksploatacyjne to jedne z powodów wydawania przez strażników dyspozycji usunięcia "wraków". Usunięcie tego pojazdu odbyło się w trybie art. 50a ustawy – Prawo o ruchu drogowym, zgodnie z którym, pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza.
Samochody-widma nie dość, że negatywnie wpływają na estetykę wyglądu miasta, zajmują miejsce parkingowe to jeszcze stwarzają zagrożenie dla mieszkańców oraz innych pojazdów. 

Porzucenie auta na parkingu lub ulicy wiąże się z obciążeniem kosztami właściciela  - często przewyższającymi kwotę nieużywanego samochodu. 

 

Katarzyna Kurek

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe