Wielki Ogień 2019: Konkurs Młodych Wykonawców

  • 15.07.2019, 13:20 (aktualizacja 15.07.2019, 17:26)
  • Bartek Gębusia
Wielki Ogień 2019: Konkurs Młodych Wykonawców
loadingŁaduję odtwarzacz...
Do Konkurs Młodych Wykonawców podczas tegorocznego XIII Festiwalu Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej zakwalifikowało się 18 zespołów z całej Polski grających muzykę z pogranicza bluesa i rocka.

Konkursowa część Festiwalu Wielki Ogień daje muzykom szansę zaprezentowania twórczości własnej oraz wykonanie coveru pierwszej damy polskiego bluesa - Miry Kubasińskiej - patronki Festiwalu.  

Brakuje ciszy na pewno, to wczoraj, w trójkę doszliśmy do wniosku jako jury, że brakowało nam ciszy to wszystko momentami było takie jazgotliwe. Nie chcę obrażać artystów, którzy grali bo też nie mogę powiedzieć tego o całości.

-mówi- Paulina Lenda-Kozub - Wokalistka

Paulina Lenda-Kozub udział  w Konkursie Młodych Wykonawców  brała udział 4 lata temu zdobyła  wówczas Grand Prix Festiwalu, a utwór "Biel" Miry Kubasińskiej zwyciężył jako najlepszy cover.

Paulina Lenda-Kozub - frontman z zespołem Kruki, zwycięzca Festiwalu Wielki Ogień. To jest po prostu nieprawdopodobna historia, że ktoś kto zaczynał swoją karierę muzyczną, przyjechał, walczył, wygrał jedną z pierwszych nagród finansowych i mija chwila, my dzwonimy i ten ktoś ma uśmiech od ucha do ucha i mówi: "Słuchajcie no jestem". No i jest. 

-mówi- Marek Cichosz - Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim

Krzysztof Dłutowski - pierwsze kroki jako pianista stawiał w zespole jazzu tradycyjnego. Na początku 1968 roku współtworzył pierwszy skład zespołu Breakout. Dziś swoim doświadczeniem służy młodym artystom.  

Bardzo jestem wzruszony, że dożyłem tych lat, że po prawie 50 latach mogę uczestniczyć w takim festiwalu i słuchać młodych ludzi, którzy będą wykonywać te utwory.

-mówi - Krzysztof Dłutowski - Muzyk  

XIII Festiwal Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej pokazuje jak bardzo różnorodne są interpretacje utworów nie zapomnianej Miry Kubasińskiej. Zdanie jury poziom tegorocznej edycji Konkursu był wyrównany, a jury jak zawsze miało trudne zadanie, aby wyłonić laureatów. W XIII edycji nie przyznano pierwszej nagrody. 

Trudny był bardzo wybór dlatego, że poziom był bardzo wyrównany. Z tego powodu nie przyznaliśmy tej nagrody, ponieważ nie było nikogo kto by aż tak bardzo przeskakiwał poziomem i żeby osiągnąć efekt "wow".

-tłumaczy- Marcin Bracichowicz - Przewodniczący Jury Festiwalu Wielki Ogień im. M.Kubasińskiej

Jury postanowiło przyznać II miejsce warszawskiej grupie "MITH"

Jesteśmy bardzo zaskoczeni bo szczerze mówiąc konkurencja była naprawdę duża.

-podkreśla- Barbara Czechowicz - Zespół "MITH"

W 13. edycji Wielkiego Ognia przyznano dwie trzecie nagrody. Laureatami zostali: Zespół 6BM z Lublina i rzeszowska grupa Biegun Zachodni. Wyróżnienia indywidualne otrzymali: Radosław Kopeć -wokalista i gitarzysta zespołu VODA oraz Grzegorz Paluch - gitarzysta z zespołu "WIJ". Nagroda publiczności  w tym roku powędrowała do grupy Black Job. Nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Miry Kubasińskiej odebrał zespół "RIF" z Końskich.

Powinniśmy jak najbardziej przypominać, szczególnie młodzieży, która niestety nie słyszy teraz takich utworów. Nie ma komponowanych takich utworów, więc trzeba je pokazywać na światło dzienne żeby młodzi ludzie usłyszeli, poznali to...

-mówi- Dominika Wróbel - Zespół "RIF"

W XIII edycji Wielkiego Ognia pula nagród wynosiła 15 tysięcy złotych i z pewnością będzie miała wkład w artystyczny rozwój uczestników festiwalu. 

Bartek Gębusia

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe