W 2020 roku odbędzie się wielkie liczenie pojazdów

  • 09.10.2019, 16:10
  • Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddz. Kielce
W 2020 roku odbędzie się wielkie liczenie pojazdów

Podziel się:

Oceń:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddz. Kielce ogłosiła przetarg na przeprowadzenie Generalnego Pomiaru Ruchu w 2020 roku na świętokrzyskich drogach krajowych. Taki pomiar wykonywany jest raz na 5 lat w całej Polsce. Ostatni przeprowadzony został w 2015 roku.

W dziewięciu wybranych dniach w 2020 roku,  w 82 punktach pomiarowych przy drogach krajowych województwa świętokrzyskiego wykonywane będzie liczenie pojazdów z podziałem na kategorie. 

Pojazdy w regionie świętokrzyskim liczone będą automatycznie oraz przez pracowników firm wyłonionych w przetargu na obsługę GPR.  Nad przebiegiem pomiaru ruchu czuwać będą kontrolerzy GDDKiA, którzy w wybranych miejscach dokonają dla porównania własnych obliczeń. Wyniki Generalnego Pomiaru Ruchu w całym kraju zostaną podsumowane w 2021 roku.

Pomiar ma wykazać średnie natężenie ruchu pojazdów na dobę na określonych odcinkach, z uwzględnieniem na przykład kategorii dróg, kategorii pojazdów oraz okresów w ciągu roku czy w ciągu doby. To posłuży do obserwacji i prognozowania wzrostu natężenia ruchu. Wnioski z pomiaru są pomocne na przykład w planowaniu działań na sieci drogowej.

Wyniki Generalnego Pomiaru Ruchu 2015 można znaleźć na stronie internetowej GDDKiA pod adresem https://www.gddkia.gov.pl/pl/2551/GPR-2015

Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddz. Kielce

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe