Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

W SOSW powstanie Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy

  • 08.07.2019, 11:48
  • Katarzyna Kurek
Nowa szkoła w SOSW
loadingŁaduję odtwarzacz...
Decyzją radnych powiatowych, z dnia 26 czerwca 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Ostrowcu powstanie Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy.

11 lat temu w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Ostrowcu Świętokrzyskim pojawiły się pierwsze dzieci z autyzmem. Dziś - to już absolwenci placówki, którzy są w przedziale wiekowym 19-21 lat.  Zgodnie z przepisami, ci młodzi ludzie mogą kontynuować naukę do 24 roku życia i dzięki staraniom i współpracy instytucji będą mieli taką możliwość. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Nie mogliśmy pozwolić na to, żeby te młode osoby były pozostawione same sobie, stąd pomysł utworzenia Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy.

- mówi dyrektor SOSW w Ostrowcu Świętokrzyskim, Andrzej Skrzypczak 


Pomysł utworzenia w SOSW Szkoły Przysposabiającej do Pracy narodził się ok. dwóch lat temu, ale dopiero w tym roku inicjatywę udało się wprowadzić w życie. 

Zajęcia w tej Szkole będą odbywały się tak jak dotychczas, dojdzie jeden przedmiot - przysposobienie do pracy. Uczniowie będą uczyć się czynności, które wykonujemy na co dzień. M.in.: przygotowanie posiłków, drobne prace remontowe w domu, w ogródku oraz obsługa w biurze.  
Uczniowie będą przebywać około 8 godzin dziennie, przygotowując się do chociażby częściowego, samodzielnego funkcjonowania w życiu codziennym. Utworzenie takiego miejsca to ogromna pomoc, zwłaszcza dla rodziców. 

Dziecko z autyzmem w rodzinie to wielkie wyzwanie, które niesie ze sobą wiele wyrzeczeń ze strony rodziców. Ich praca jest nieoceniona, oni pracują w systemie 24/7. Mam nadzieję, że utworzenie tej szkoły chociaż w jakimś stopniu ułatwi im życie.

- mówi dyrektor SOSW w Ostrowcu Świętokrzyskim, Andrzej Skrzypczak 

Katarzyna Kurek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekawa
ciekawa 09.07.2019, 16:34
Bedzie nowy dyrektor w szkole

Pozostałe