Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Nowa obwodnica Ćmielowa oddana do użytku

  • 11.06.2019, 17:05
  • Agnieszka Cybulska
Nowa obwodnica
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Ponad 5 kilometrów obwodnicy Ćmielowa oddano oficjalnie do użytku. Uroczyste przecięcie wstęgi przez burmistrz Ćmielowa, parlamentarzystów, marszałka, starostę i zaproszonych gości odbyło się we wtorek o godzinie 14.00.

Budowa południowej obwodnicy Ćmielowa, połączona z przebudową drogi wojewódzkiej nr 755 kosztowała ponad 71 mln zł.  Zadanie składało się z kilku etapów. Pierwszy z nich dotyczył rozbudowy czterokilometrowego odcinka trasy wojewódzkiej nr 755 Ostrowiec - Ćmielów - Ożarów od Julianowa, do końcowego odcinka przyszłej obwodnicy. Jezdnia zyskała poszerzona, wykonano nową nawierzchnię, zatoki autobusowe, chodniki oraz ścieżkę rowerową. Przebudowane zostały też przydrożne rowy i sieć wodociągowa. Droga obecnie posiada kanalizację deszczową i oświetlenie.

Drugi etap tego zadania obejmował  budowę  obwodnicy Ćmielowa, o długości ponad 5 km. Powstały dwa ronda, przebudowano  skrzyżowania z drogami lokalnymi, wykonano  drogi dojazdowe do pól. 

Roboty budowlane rozpoczęto 29 września 2016 roku a zakończono 30 kwietnia 2019 roku.

Całkowita wartość projektu to 71 700 000 złotych brutto z czego:

  • wartość robót budowlanych: 63 205 221 złotych brutto
  • pozostała kwota w wysokości: 8 494 778 złotych brutto stanowią koszty poniesione na odszkodowania za przejęcie gruntów, promocja projektu oraz nadzór inwestorski.

Zobacz wideo 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (5)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ćmielowiak
ćmielowiak 11.06.2019, 20:40
no a co tam robi ten pan mieniący się senatorem?? przecież nawet nogą nie ruszył w sprawie obwodnicy!!! to przecież wychodził poprzedni burmistrz Kuśmierz z PSL zresztą i oczywiście przy wielkim poparciu radnych, którzy zgodzili się na dołożenie z biednego budżetu Ćmielowa kasę na dokumentację a potem jeszcze przychylność marszałka .. też z PSL? no ale wypiąć pierś i podpiąć się pod czyjeś sukcesy to zawsze pierwszy!!!! i nawet przez gardło mu nie przejdzie wymienić ojców tego sukcesu, czyli polityków z innej opcji a nagle przypomina, że jesteśmy europejczykami!!!!

Pozostałe