Lekcje skrócone z powodu upałów

  • 11.06.2019, 14:23 (aktualizacja 11.06.2019, 23:15)
  • Katarzyna Kurek
Lekcje skrócone z powodu upałów
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Gorąco i duszno, ale rok szkolny jeszcze trwa, więc zajęcia muszą się odbyć. Wczoraj, tj. 10 czerwca Prezydent Miasta Jarosław Górczyński wraz z Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, Janem Bernardem Malinowskim podjęli decyzję o prowadzeniu 35-minutowych zajęć w szkołach podległych pod gminę. 

Kilka godzin w szkole w 30-stopniowym upale - brzmi jak wyzwanie. Dyrektorzy, nauczyciele i rodzice pomagają dzieciom przetrwać w budynkach najgorszy czas, w szkołach pojawiły się butelki z wodą dla uczniów. Mimo otwartych okien i drzwi w klasach jest duszno i gorąco. 

"Zajęcia prowadzone w wyższych kondygnacjach budynków zostały przeniesione niżej, bo tam jest chłodniej. Rada rodziców zakupiła dla uczniów wodę, skrócone zajęcia są dla nas dużym ułatwieniem w tym ciężkim okresie" - mówi dyrektor PSP nr 4, Agnieszka Batóg. 


Radzą sobie nie tylko licealiści, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, ale również przedszkolaki, które gorące dni spędzają z opiekunami w parku i na placu zabaw. 
Skróceniu ulegają wszystkie zajęcia, bez względu na to o której się zaczynają. Czas Przerwy pozostaje bez zmian. 
Ekstremalne upały wykluczają prowadzenie zajęć wychowania fizycznego na boiskach szkolnych ale nauczyciele mają na to swoje sposoby. Zabierają uczniów, np. do parku. 
Przed uczniami jeszcze 7 dni szkoły. Jak na razie zajęcia skrócone w szkołach obowiązują do piątku 14 czerwca.

Katarzyna Kurek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Uczeń
Uczeń 11.06.2019, 22:40
Nieprawda bo 19 czerwca.

Pozostałe