Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Dyskusje z Markiem Cecułą

  • 07.06.2019, 14:12 (aktualizacja 07.06.2019, 16:05)
  • Bartek Gębusia
Dyskusje z Markiem Cecułą
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Dyskusyjny Klub Sztuki to spotkania kierowane do osób chcących poznać tendencje w sztuce współczesnej, którzy dodatkowo są dociekliwi i lubią zgłębiać temat.

Artysta ceniony i doceniany na całym świecie, 6 czerwca Marek Cecuła odwiedził Ostrowiec i wziął udział w Dyskusyjnym Klubie Sztuki. 

Chętnie się podzielę moją informacją, o swoim życiu, o swojej przeszłości, a najważniejsze o swojej twórczości w ceramice. Cieszę się, że mam pierwszy raz okazję poznać społeczność Ostrowca.

mówi - Marek Cecuła

Marek Cecuła - prekursor współczesnej porcelany użytkowej. Jego twórczość znana jest na całym świecie. Podróżując artysta nabierał doświadczenia, rozwijał swoje zainteresowanie właśnie ceramiką, otwierał własne studia w Izraelu czy Nowym Jorku. Podczas czwartkowego Dyskusyjnego Klubu Sztuki z udziałem Marka Cecuły, artysta wprowadził słuchaczy w ciekawą historię i swoją imponującą twórczość. Spotkanie z Markiem Cecułą było ostatnim w budynku przy Alei 3 Maja, tymczasowej siedzibie Biura Wystaw Artystycznych. Już rozpoczęła się wielka przeprowadzka. 
W tym roku ostrowieckie Biuro Wystaw Artystycznych jest organizatorem Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki. To już 14. edycja, która zapowiada się wyjątkowo, zaprezentowana zostanie we wnętrzach Ostrowieckiego Browaru Kultury.
 

Bartek Gębusia

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
S.K.
S.K. 08.06.2019, 09:43
Bardzo dobre spotkanie. Kultura musi wrócić do Ostrowca. Trzeba ją przywrócić. Edukować zwłaszcza młodych ludzi. Ten artysta był otwarty. Szczery w rozmowie. Jestem przekonany, ze po tym spotkaniu młodzi inaczej spojrzą na sztukę. Brawo dla dyrekcji i pracowników BWA i naszej telewizji, że to robicie i to pokazujecie. Czekam na kolejne spotkanie.

Pozostałe