Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Śpiewająca Parafiada 2019

  • 24.05.2019, 13:17 (aktualizacja 25.05.2019, 11:13)
  • Artur Sitarski
Śpiewająca Parafiada 2019
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W sali "Michael" przy parafii św. Michała Archanioła odbywał się drugi dzień Regionalnej Parafiady 2019. Do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechali uczestnicy z całego regionu, aby zaprezentować swoje umiejętności muzyczne.

Drugi dzień odbywającej się w Ostrowcu Świętokrzyskim Parafiady, w odróżnieniu od pierwszego, upłynął pod znakiem muzycznym. W sali "Michael" odbył się przegląd pieśni. Tematem przewodnim były utwory maryjne i piosenki o matce, z racji obchodzonego w niedzielę 26 maja „Dnia Matki”

Parafiada ma łączyć ludzi, dlatego też impreza oprócz wymiaru religijnego ma przede wszystkim charakter integracyjny. Uczestnicy prezentujący się na scenie to osoby niepełnosprawne, które poprzez swoje występy ukazują, że pomimo choroby posiadają wiele talentów.

Chcemy pokazać, że nie ma żadnych barier, że również osoby niepełnosprawne umysłowo mogą się odnaleźć w takiej kategorii i cieszyćsię z obcowania z Bogiem poprzez przygotowanie takiego właśnie repertuaru chrześcijańskiego

- mówi Anna Sadowska z Akcji Katolickiej przy parafii Św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Do samego śpiewu nikogo nie trzeba było zachęcać. Jak podkreślali opiekunowie i organizatorzy podopieczni od dłuższego czasu przygotowywali się do występów. Integracja i wspólne spotkania połączone ze śpiewem i modlitwą, a także zabawa to ważny element każdej Parafiady.

Nasi podopieczni bardzo lubią śpiewać więc chętnie chcieli wziąć udział w tej Parafiadzie.  Ze Środowiskowym Domem Samopomocy z Ostrowca często się spotykamy, chętnie współpracujemy i odwiedzamy się na wzajem

-  mówi uczestniczka tegorocznej Parafiady Regionalnej, Sylwia Jankowska - pedagog w ŚDPS z Fundacji La Zebra w Krzcinie.

Przegląd Pieśni Maryjnych to nie ostatnie wydarzenie tegorocznego spotkania. Na trzeci dnień Parafiady zaplanowano festyn sportowo-rekreacyjny. Odbędzie się on w niedzielę, 26 maja w parku przy Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Artur Sitarski

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe