Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Ekonomik otworzył drzwi

  • 17.05.2019, 14:07 (aktualizacja 20.05.2019, 09:57)
  • Artur Sitarski
ekonom_otwwrty_pop_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W dniach 17-18 maja 2019 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywają się dni otwarte. Młodzież odwiedzająca popularny „Ekonomik” mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, a także poznać starszych kolegów oraz grono pedagogiczne.

Połączenie tradycji i przyszłości. Tymi słowami zdaniem uczniów i nauczycieli można określić Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Św.  Popularny „Ekonomik” zaprosił w swoje mury młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów w ramach dni otwartych. Mają one na celu pokazanie życia szkoły „od kuchni” oraz zachęcenie młodzieży do kontynuowania nauki w tej placówce.

„Ekonomik” może pochwalić się szeroką ofertą edukacyjną. Uczniowie mogą kształcić się m.in. jako technik ekonomista, technik hotelarstwa i technik spedytor.  Nauka uzupełniona jest licznymi praktykami i kursami jaką młodzież może odbywać w kraju i zagranicą. 

Zespół Szkół nr 1 chce być szkołą na miarę XXI wieku. To wymaga umiejętnego połączenia nauki teoretycznej z praktyczną, dlatego też tak dużą rolę przywiązuje się do ciągłego podnoszenia kwalifikacji, co później ułatwia znalezienie pracy. Szkoła to również nauczyciele, którzy odpowiednim podejściem pedagogicznym i metodycznym nie tylko przekażą swoją wiedzę uczniom, ale również zachęcą i inspirują młodzież. Chętnie w mury szkoły wracają również absolwenci, którzy wspominają, że zawsze w „Ekonomiku” panowała przyjacielska atmosfera, natomiast wiedza którą zdobyli przydała im się na kolejnym etapie edukacji.  

Zespół Szkół nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim tradycją nawiązuje do przedwojennej prywatnej trzyletniej Koedukacyjnej Szkoły Handlowej. Od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku „Ekonomik” ma swoją siedzibę na os. Słonecznym. W 2004 roku szkole nadano imię Mikołaja Kopernika.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe