Uczniowie wracają jutro do szkół. Czy zajęcia się odbędą?

  • 23.04.2019, 15:01 (aktualizacja 23.04.2019, 18:05)
  • Artur Sitarski
Uczniowie wracają jutro do szkół czy zajęcia się odbędą?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ostrowczanie podobnie jak wszyscy Polacy są podzieleni w sprawie protestu nauczycieli. Część popiera pedagogów i rozumie ich postulaty ekonomiczne. Są również osoby, które uważają, że żądania nauczycieli są wygórowane. Natomiast ogólnopolski strajk nauczycieli trwa już szesnasty dzień. W negocjacjach między rządem a związkowcami panuje impas.

Protestujący nauczyciele do kamery wypowiadać się nie chcą. Jednak w rozmowach podkreślają, że strajk stracił impet. Panuje atmosfera wyczekiwania i nadzieje na szybkie porozumienie. Pedagodzy zmieniają również formę protestu. Mają zamiar strajkować rotacyjnie, a co za tym idzie jest szansa na wznowienie zajęć w szkołach. Stanie się tak w PSP nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na razie w szkolnych ławach zasiądą dzieci młodsze z klas od pierwszej do czwartej. 

Pomimo ogólnopolskiego protestu są placówki w których nauczyciele w czasie przerwy świątecznej nie strajkowali. Było tak w Zespole Szkół nr 1, czyli popularnym "Ekonomiku".

We wtorek po świętach przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyła się manifestacja nauczycieli z całej Polski. Do Warszawy wybrała się również pięćdziesięcioosobowa delegacja z Ostrowca Świętokrzyskiego. W sumie z całego regionu protestowało ponad pół tysiąca pedagogów.
 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe