Uczniowie wracają jutro do szkół. Czy zajęcia się odbędą?

  • 23.04.2019, 15:01 (aktualizacja 23.04.2019, 18:05)
  • Artur Sitarski
Uczniowie wracają jutro do szkół czy zajęcia się odbędą?
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ostrowczanie podobnie jak wszyscy Polacy są podzieleni w sprawie protestu nauczycieli. Część popiera pedagogów i rozumie ich postulaty ekonomiczne. Są również osoby, które uważają, że żądania nauczycieli są wygórowane. Natomiast ogólnopolski strajk nauczycieli trwa już szesnasty dzień. W negocjacjach między rządem a związkowcami panuje impas.

Protestujący nauczyciele do kamery wypowiadać się nie chcą. Jednak w rozmowach podkreślają, że strajk stracił impet. Panuje atmosfera wyczekiwania i nadzieje na szybkie porozumienie. Pedagodzy zmieniają również formę protestu. Mają zamiar strajkować rotacyjnie, a co za tym idzie jest szansa na wznowienie zajęć w szkołach. Stanie się tak w PSP nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na razie w szkolnych ławach zasiądą dzieci młodsze z klas od pierwszej do czwartej. 

Pomimo ogólnopolskiego protestu są placówki w których nauczyciele w czasie przerwy świątecznej nie strajkowali. Było tak w Zespole Szkół nr 1, czyli popularnym "Ekonomiku".

We wtorek po świętach przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyła się manifestacja nauczycieli z całej Polski. Do Warszawy wybrała się również pięćdziesięcioosobowa delegacja z Ostrowca Świętokrzyskiego. W sumie z całego regionu protestowało ponad pół tysiąca pedagogów.
 

Artur Sitarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe