Gmina Kunów przejmie szkołę w Wymysłowie

  • 15.03.2019, 13:10 (aktualizacja 16.03.2019, 07:47)
  • Artur Sitarski
Gmina Kunów przejmie szkołę w Wymysłowie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Gmina Kunów od 1 września 2019 roku przejmie w zarządzanie szkołę podstawową i przedszkole w Wymysłowie. Prowadząca do tej pory placówkę osoba fizyczna rezygnuje z dalszego prowadzenia szkoły.

Zmiany w Publicznej Szkole Podstawowej w Wymysłowie. W obecnej formie placówka będzie działać do końca sierpnia. Od 1 września szkoła będzie zarządzana przez Gminę Kunów. 

Ida Nowakowska-Łapa, która jest dyrektorem szkoły od 2011 toku podkreśla, że zostawia placówkę w dobrej kondycji. W każdej klasie jest tablica multimedialna. Uczniowie mogą korzystać z mobilnej pracowni komputerowej, nowoczesnego placu zabaw i boiska. 

Aktualnie do szkoły w Wymysłowie uczęszcza 111 uczniów. 61 osób uczy się w szkole podstawowej a 50 dzieci ma zajęcia w przedszkolu.

Gmina Kunów jest w trakcie przygotowania arkusza organizacyjnego na rok szkolny 2019/2020. Wraz ze zmianą organu prowadzącego dojdzie do zmiany formy zatrudnienia nauczycieli. Od 1 września pedagodzy będą pracować w oparciu o Kartę Nauczyciela.

Artur Sitarski

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rodzic zatroskany
Rodzic zatroskany 22.03.2019, 21:34
Ciekawe czy burmistrz zwolni również nauczycieli z kunowskiej szkoły... Niektórzy tam pracujący nauczyciele też nie mają meldunku w gminie KUNÓW, a nie wspomnę że urzędnicy też mają "inne pochodzenie" na czele z Panią z wydziału edukacji, oświaty Panią B....
Rodzic
Rodzic 21.03.2019, 14:21
Dyskryminacja nauczycieli z poza gminy Kunów.Burmistrz pozwalania nauczycieli, którzy uczą od lat,tylko dlatego że nie mieszkają w gminie Kunów. Niedorzeczne!!!
Sfrustrowany rodzic
Sfrustrowany rodzic 21.03.2019, 11:13
No i burmistrz jak powiedział tak nie zrobił !!! Zwalnia nauczycieli uczących w szkole od lat i cieszących sie zaufaniem rodziców oraz uczniów !!! Pozbywa sie nauczycieli mieszkających poza Gmina aby obsadzić swoich !!! Panie Burmistrzu nie tedy droga !!! Czy w Gminie Kunow wszyscy urzędnicy sa z Gminy Kunow ??? Nie ???!!! Czas to zmienić !
Mama ucznia z PS w Wymysłowie.
Mama ucznia z PS w Wymysłowie. 16.03.2019, 11:37
Wspaniała kadra jaka znajduje się w tej szkole to serce dzieci uczących sie w niej, to dzięki nim nasze pociechy chodzą do niej chętnie, czują się tam bezpiecznie, bo żaden nauczyciel nie przejdzie koło nich obojętnie, każde z nich jest zauważone i docenione bez wyjątków. Znają nasze dzieci od najmłodszych lat przedszkolnych. Jeśli kadra zostanie wymieniona to serduszko zgaśnie i juz nie będzie tak samo, ucierpią na tym dzieci, a jeśli dla Pana Burmistrza dobro dzieci jest najważniejsze to bądźmy dobrej myśli, że zrobi wszystko by grono pedagogiczne zostało bez zmian. To jedyna szkoła w ktorej górą nad góry do tej pory zawsze były najważniejsze dzieci, liczyło sie tylko ich dobro, to by jak najlepiej zostali wyuczeni i jak najwięcej wynieśli z niej to wszystko zasługa wspaniałej Pani Dyrektor która troszczyła się i walczyła o tą szkołę przez tyle lat. Dziękujemy Pani za to z całego serca. Mamy nadzieję,że Pan Burmistrz uczyni tak jak powiedział "że wszystko zostanie bez zmian".
Mama ucznia
Mama ucznia 16.03.2019, 10:19
Pani Dyrektor wspaniale doprowadziła szkołę,do poziomu na jakim się znajduje. Wiele pracy włożyła ,by przeprowadzić odpowiednie remonty i zakupić odpowiedni sprzęt do pracowni.W żadnej szkole,nie ma tyle dodatkowych bezpłatnych zajęć. Mamy tylko nadzieję, że nic się nie zmieni,po przejęciu szkoły przez gminę.
to ja
to ja 16.03.2019, 10:15
Nasza szkoła jest w bardzo dobrym stanie i moim zdaniem rozwija się na najwyższym poziomie.Jest w niej wszystko co uczniom jest potrzebne.Jest zadbana i mamy nadzieje,że również będzie dbać o nią gmina Kunów.Co roku jest przeprowadzany remont szkoły,mamy nadzieję,że gmina także o to zadba.Uczniowie są zadowoleni i lubią do niej uczęszczać.Ja do niej chodziłam i moje dzieci także do niej chodzą,bo wiem,że to dobry,baa...najlepszy wybór!Mamy też nadzieje,że grono pedagogiczne zostanie nienaruszone,czyli obsada w nauczycielach będzie taka sama jaka jest do tej pory.
Rodzic ucznia szkoły w Wymyslowie
Rodzic ucznia szkoły w Wymyslowie 16.03.2019, 09:57
Szkoła jest prowadzona przez Pania Dyrektor wzorowo. Nie dociera do mnie jak mozna było pozwolić na rezygnacje dyrekcji która doprowadziła szkole do stanu jakiego nie jednokrotnie nie maja nawet ostrowieckie szkoły. Gdy opowiadam o warunkach w naszej szkole oraz atrakcjach jakie maja dzieci prócz nauczania wszyscy otwierają oczy ze zdumienia. To nie jest zwykła wiejska szkoła . Jest to wspaniałe prowadzona placówka gdzie dzieci czuja sie jak u siebie, gdzie nauczycielom chce sie uczyć i robić coś dla dzieci. Obawiam sie jak nauka bedzie wyglądała w przyszłym roku szkolnym , czy szkoła utrzyma swój wysoki poziom ? Czy nauczyciele pozostaną i bedą mogli kontynuować swoja prace ? Mam nadzieje zmiana nie odbędzie sie kosztem dzieci ich nauki i komfortu psychicznego.
Mama
Mama 16.03.2019, 09:53
Do tej pory w szkole wszystko bylo na najwyższym poziomie i to byla zasluga Pani Dyrektor jak i nauczycueli tam pracujacych. jezeli zdaniem Pana Burmistrza nic ma sie nie zmienic dla naszych uczacych sie tam dzieci to kadra nauczycielska takze powinna pozostac bez zmian. Bo jezeli ich zabraknie to wszystko sie zmieni i to nie bedzie juz ta sama szkoła.
Zaniepokojona mama
Zaniepokojona mama 16.03.2019, 09:11
Wszyscy rodzice liczą na to, że kadra nauczajaca, która wyśmienicie przygotowuję nasze dzieci, nie zostanie zastąpiona lub zwolniona. Szkoła, choć mała, to prężnie wywiazywala się ze swoich zadań i działań. Dzieci czują się w niej jak w drugim domu i chętnie tam przebywają. Zajęcia są atrakcyjne i miejmy nadzieję, że po zmianie zarządzającego takie pozostaną.
Rodzic przedszkolaka i ucznia SP w Wymyslowie
Rodzic przedszkolaka i ucznia SP w Wymyslowie 16.03.2019, 07:57
Takiej szkoly, przedszkola nie bylo nigdzie. Pod zarządem pani Dyrektor nasze dzieci mialy zapewnione calkowicie bezplatne 10 godzinne przedszkole, bezplatne zajecia z 3 jezykow obcych juz od przedszkola, bezpieczenstwo i bardzo wysoki poziom edukacji. Dziekujemy za wszystkie lata i trudy Pani Dyrektor. Teraz kwestia najwazniejsza dla dzieci i rodzicow jest to, aby kadra nauczycieli, ktora uczy od wielu lat faktycznie zostala ,,przejeta,, przez Pana Burmistrza. Zapewnienia, ze dla dzieci nic sie nie zmieni- jesli nauczyciele beda musieli odejsc jest dalekie od stanu faktycznego. Szkola to nie budynek, szkola to nauczyciele, ktorzy znaja nasze dzieci od momentu, kiedy pierwszy raz przestapily prog przedszkola, czy szkoly. Nasze dzieci sa duma nie tylko dla nas rodzicow, to osobisty sukces kazdego nauczyciela z kadry szkoly w Wymyslowie. Liczymy, ze zmiana faktycznie bedzie dotyczyc tylko funkcji dyrektora i organu zarządzającego.
Mama
Mama 16.03.2019, 08:57
W stu procentach zgadzam sie z tym. Tym bardziej ze w tej chwili zapisujac dziecko do szkoly nie wiemy tak na prawde nic o dalszym funkcjonowaniu placowki. Robimy to tak na prawde w ciemno licząc na yo ze na prawde nic sie nie zmieni.

Pozostałe