#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"

Drogowe inwestycje w Kunowie

  • 14.03.2019, 15:15 (aktualizacja 14.03.2019 17:00)
  • Artur Sitarski
Drogowe inwestycje w Kunowie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Gmina Kunów otrzymała promesy na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych na łączną kwotę 3 766 000 złotych. Z rządowych pieniędzy zostanie wykonanych 11 zadań drogowych.

Przed gminą Kunów wiele inwestycji drogowych. W ramach tzw. powodziówek samorząd otrzymał rządowe pieniądze. Z dotacji mają zostać wykonane najbardziej potrzebne remonty drogowe. Największe obawy i niewiadoma przed jaką stoją władze gminy to stawki związane z wyceną usług. Koszty inwestycji budowlanych w ostatnich latach znacząco wzrosły. Ostateczna wartość inwestycji będzie znana po otworzeniu kopert z ofertami.

W założeniu promesy mają pokrywać 80% inwestycji. Natomiast wkład własny gminy musi wynieść 20%. Jednak wysokie koszty realizacji inwestycji drogowych mogą spowodować zmianę proporcji. W ramach 11 zadań gmina chce przeprowadzić remonty dróg m.in. w Kunowie, Nietulisku Małym, Bukowiu, Kolonii Miłkowskiej i Janiku. Burmistrz Lech Łodej deklaruje, że będzie robić starania aby wykorzystać rządowe pieniądze maksymalnie.

Burmistrz Kunowa podkreśla, że inwestycje, których nie uda się zrealizować w tym roku będą wykonane w latach następnych, gdyż pieniądze z promesy nie przepadają.
Powody do zadowolenia będą mieć również mieszkańcy Gromadzic w gminie Bodzechów. Tam za około milion złotych zostanie wyremontowany prawie 2 km odcinek drogi powiatowej.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe