#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"

Kunów: Duże potrzeby częściowo zaspokojone

  • 13.03.2019, 10:43 (aktualizacja 13.03.2019 16:20)
  • Artur Sitarski
Kunów: Duże potrzeby częściowo zaspokojone
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W Kolonii Inwalidzkiej został oddany do użytku budynek w którym znajduje się świetlica środowiskowa oraz trzy mieszkania socjalne. Remont został dofinansowany z Regionalnego Programu Województwa Świętokrzyskiego. Urząd Marszałkowski przekazał na ten cel 560 tys. złotych. Koszt modernizacji to milion złotych.

Gmina Kunów zaadaptowała 30-letni budynek, w którym znajdować się będzie świetlica środowiska oraz mieszkania socjalne. Uroczyste otwarcie odbyło się w obecności władz samorządowych, wojewódzkich i parlamentarzystów. Na parterze budynku znajdującego się w Kolonii Inwalidzkiej odbywać się będą zajęcia pozalekcyjne z których skorzysta 15 uczniów. Natomiast na piętrze znajdują się mieszkania socjalne. Zamieszkają w nich trzy rodziny. Władze gminy planują budowę następnych, gdyż potrzeby są ogromne.

Gminy mogą cały czas występować o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. Urząd Marszałkowski ma do rozdysponowania 220 mln złotych. Z tych pieniędzy można chociażby tworzyć takiej miejsca jak to w Kolonii Inwalidzkiej. Budownictwo socjalne wspierane jest również przez urząd wojewódzki. Poprzez dotacje z rządowego Program „Senior+ gminy mają możliwość stworzenia miejsc, gdzie osoby starsze aktywnie spędzą czas.

W regionie są jednak dalej samorządy, które nie chętnie korzystają z dofinansowań w ramach projektów oferowanych Urząd Marszałkowski a także funduszy rządowych czy europejskich.

 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe