#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"

W Ostrowcu rywalizowali młodzi taekwondziści

  • 11.03.2019, 13:32 (aktualizacja 11.03.2019 22:31)
  • Klaudia Cybulska
W Ostrowcu rywalizowali młodzi taekwondziści
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
665 zawodników z 4 krajów przez 2 dni rywalizowało w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w ramach VIII Mistrzostw Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim, którego organizatorem było Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego OSTO.

W tym roku w Ostrowcu gościliśmy zawodników z Polski, Estonii, Białorusi i Słowacji. 
Ostrowieckie mistrzostwa były jednym z turniejów eliminacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w maju odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zawodnicy wiedzą po co przyjechali, walczą o to żeby wystartować w Mistrzostwach Polski no i praktycznie każda walka to jest walka o to, żeby się załapać na te zawody mistrzowskie. Także poziom jest dosyć wysoki. 

- Wojciech Kowalski, Wiceprezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, Dyrektor zawodów

Na 6 matach rywalizowali zawodnicy w wieku od 10 do 17 lat w kategoriach młodzik, kadet i junior. W VIII Mistrzostwach Gór Świętokrzyskich udział wzięło 64 drużyny, w tym 16-sto osobowa reprezentacja ostrowieckiego OSTO. Srebro zdobyła Julia Skrzypczyk, a brązowe medale wywalczyli Jan Kwiecień i Paweł Kucharski. Mistrzostwom towarzyszył mini turniej dla dzieci Baba Jaga Cup, w którym udział wzięło 60 zawodników.

Klaudia Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe