ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Inwestycje w muzeum czekają na przetargi

  • 07.02.2019, 12:12 (aktualizacja 07.02.2019, 16:14)
  • Artur Sitarski
Czy będzie remont?
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
11 lutego 2019 roku powinniśmy poznać firmy, które wykonają remont Pałacu Wielopolskich w Częstocicach i trasy turystycznej w muzeum na Krzemionkach. Dwa przetargi na wykonanie prac zostały ogłoszone w połowie stycznia.

W ramach inwestycji w Muzeum Historyczno-Archeologicznym na Krzemionkach przeprowadzona zostanie m.in. wymiana oświetlenia, tak aby turyści odwiedzający kopalnię mogli dostrzec najciekawsze części wyrobiska górniczego. Kopalnie dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamontowana zostanie w winda i nowe schody. Gruntowny remont czeka Pałac Wielopolskich w Częstocicach. Wymienione zostaną m.in. instalacje, dach i podłogi. Rewitalizację przejdzie również park wokół pałacu.

Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

To nie koniec inwestycji na Krzemionkach. W przyszłym tygodniu muzeum planuje ogłosić kolejny przetarg na budowę wystawy stałej przybliżającą epokę neolitu.

Wartość inwestycji to 11 mln złotych. Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wynosi 7 mln złotych. Muzeum do tej pory borykało się z problemami wyboru projektanta oraz wykonawcy, co groziło z cofnięciem ministerialnej dotacji. Dyrekcja zapewnia, że pieniądze zagwarantowane na inwestycję przez MKiDN nie są zagrożone. Jeżeli przetarg wyłoni wykonawcę remontów to prace powinny zacząć się już na wiosnę będą trwać do listopada 2019 roku.

 

 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe