ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Rodzice zabrali głos w sprawie PSP nr 1

  • 31.01.2019, 15:39 (aktualizacja 31.01.2019, 16:37)
  • Katarzyna Kurek
Rodzice zabrali głos w sprawie PSP nr 1
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Spotkanie z dyrekcją, prezydentem Jarosławem Górczyńskim, naczelnikiem Janem Malinowskim oraz radnymi miejskimi rozpoczęło się pretensją ze strony rodziców odnośnie późnego otrzymania przez nich informacji o przeniesieniu części uczniów do PG nr 1.

Jedynka od nowego roku szkolnego ma być podzielona,  jest uchwała ale nie ma jednomyślności wśród rodziców. Ci na spotkaniu mieli swoje argumenty i szereg pytań. Rodzice poruszali m.in kwestie bezpieczeństwa, ponieważ placówki od siebie dzieli odległość 600 m,  uczniowie klas 6-8 będą musieli przejść przez dość ruchliwą ulicę Sienkiewicza.

Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci, o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

– Obawiam się o życie mojego dziecka. Czy ktoś będzie pilnował bezpieczeństwa naszych dzieci? – pytał jeden z rodziców.

Bezpieczeństwo to jedno, drugi problem to godziny w których będą odbywały się zajęcia lekcyjne.
Obecnie w Jedynce uczniowie uczą się w systemie dwuzmianowym. Organizacja zajęć w dwóch budynkach, i zsynchronizowany plan zajęć to kolejny problem o którym mówili uczestnicy spotkania.

Prezydent miasta argumentował decyzję o podzieleniu jedynki m.in względami ekonomicznymi.

 

"Koszt utrzymania PSP Nr 1 to kwota 4 mln 900 tys. zł rocznie, z budżetu państwa dostajemy 3500000 zł, a wkład własny gminy to 1300000 zł." - mówi prezydent Jarosław GórczyńskiOstateczna decyzja o podziale uczniów jedynki zapadnie dopiero po uzyskaniu opinii kuratorium. Gmina przygotowuje stosowne dokumenty. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe