ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Stanisław Wyspiański w głównej roli w BWA

  • 31.01.2019, 14:25 (aktualizacja 02.02.2019, 13:52)
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
Legenda Młodej Polski
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na 01. lutego o godzinie 18.00 na wernisaż ilustracji z kolekcji Biura Wystaw Artystycznych Galeria Zamojska w Zamościu.

BWA Galeria Zamojska szczyci się posiadaniem jednej z największych kolekcji ilustracji artystycznej w Polsce. Ilustracje pozyskiwane głównie dzięki systematycznie organizowanym plenerom dla ilustratorów, organizowanym od lat na Roztoczu. Plenery zwykle poświęcone są ważnym rocznicom historycznym i kulturalnym oraz zasłużonym dla kultury postaciom.

W 2007 roku – roku poświęconym Stanisławowi Wyspiańskiemu - Galeria Zamojska starając się uczcić setną rocznicę śmierci artysty, postanowiło XXIII Międzynarodowy Plener Ilustratorów pod hasłem "Stanisław Wyspiański. Legenda Młodej Polski''. Na plenerze, który odbywał się w Zwierzyńcu, spotkali się ilustratorzy z Polski i Ukrainy, m.in. prof. J.Stanny, J.Kapusta, Z.Witwicki, S.Ożóg, W.i B.Orlińscy, J.Marcolla, V.Stetsula, S.Mikhnovskij i inni. Przez dwa tygodnie ilustratorzy szukali inspiracji w bogatym dziele, jakie pozostawił po sobie „czwarty wieszcz” - Stanisław Wyspiański (1869-1907) polski dramaturg, poeta, malarz, grafik, architekt, projektant mebli, tworzący w epoce Młodej Polski.

Plon owego zwierzynieckiego pleneru ilustratorów oglądać będzie można w ostrowieckim BWA do połowy marca.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe