ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Budżet Powiatu uchwalono. 11 mln na koncie

  • 31.01.2019, 12:20 (aktualizacja 31.01.2019, 14:51)
  • Artur Sitarski
Budżet Powiatu uchwalono. 11 mln na koncie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Radni powiatowi na sesji odbywającej się 30 stycznia uchwalili budżet Powiatu Ostrowieckiego na rok 2019. Uchwała budżetowa została przyjęta stosunkiem głosów: 14 radnych „za”, 6 radnych „przeciw”. 

Budżet Powiatu Ostrowieckiego decyzją radnych został uchwalony. W dużej cześć jest on przejęty po poprzednim Zarządzie Powiatu. Zgodnie z procedurami projekt tego budżetu musiał być wcześniej zaopiniowany przez Komisję Budżetu i Finansów. 

Nie jest tajemnicą, że pieniędzy w Powiecie nie ma. Radni z KWW Jarosława Górczyńskiego twierdzą, że jest to budżet „zaciskania pasa”. Klub rządzący w Powiecie stoi na stanowisku, że konieczne jest wprowadzenie „elementów programu naprawczego” i programu oszczędnościowego.

Opozycja nie zgadza się z opinią, że sytuacja jest „tragiczna”. Radni opozycyjni zwracają uwagę, że program naprawczy wiąże się m.in. ze zwolnieniami pracowników. Były starosta Zbigniew Duda twierdzi, że poprzedni Zarząd odchodząc zostawił na koncie starostwa 11 mln złotych. Magdalena Zieleń, skarbnik powiatu podaje, że starostwo na dziś dysponuje kwotą ok. 9 mln złotych.

Andrzej Jabłoński, wicestarosta podkreśla, że nadwyżka budżetowa świadczy o złym planowaniu budżetu. Jego zdaniem wydatki powinny być planowane konstruktywnie i służyć rozwojowi.

Dochody Powiatu Ostrowieckiego z założenia w 2019 roku to: 131 mln 241 tys. zł., a wydatki 130 mln 841 tys zł. Nadwyżka w kwocie 400 tys. zł. ma być przeznaczona na spłatę kredytów.
 

Artur Sitarski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
z O.
z O. 03.02.2019, 13:17
Hola hola mości Państwo !! Niezbędną koniecznością jest wyjaśnienie kwoty złotówek w zastanej kasie naszego Starostwa - 2 000 000 PLN-ów nie może być zbagatelizowane i MUSI być wyjaśnione liczenie tych środków pieniężnych,tak żeby zrozumiał to szary podatnik mieszkaniec Powiatu.Może dla niektórych prominentnych partyjnych działaczy jest to pikuś,niewiele znacząca kwota ale dla zdecydowanej większości lokalnego społeczeństwa jest to kupa szmalu.
TU NIE MOŻE BYĆ NIEDOMÓWIEŃ CZY ZBAGATELIZOWANIA SYTUACJI !!!

Pozostałe