ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Skarbowy ewakuowany po raz drugi

  • 28.01.2019, 15:23 (aktualizacja 28.01.2019, 16:09)
  • Artur Sitarski
Skarbowy ewakuowany po raz drugi
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Kolejny w ostatnim czasie fałszywy alarm bombowy w Urzędzie Skarbowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podobne zgłoszenia o podłożonych ładunkach wybuchowych zostały wysłane do urzędów w Kielcach, Busku-Zdroju, Końskich i Staszowie.

Urząd Skarbowy w Ostrowcu Świętokrzyskim podobnie jak w tydzień temu został ewakuowany z powodu fałszywego alarmu bombowego. Schemat działania był identyczny jak 21 stycznia. Rano do ostrowieckiej skarbówki przyszedł e-mail z informacją o znajdującym się ładunku wybuchowym na terenie urzędu.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Każdy fałszywy alarm bombowy destabilizuje pracę instytucji ale także osób, które w tym czasie przechodzą do urzędu załatwiać formalności. To zwyczajna strata czasu dla petentów jak i urzędników, którzy w tym okresie mają dużo pracy.

Na miejscu alarmu bombowego pojawiły się jednostki policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Funkcjonariusze podkreślają, że dla służb fałszywe alarmy to marnowanie ich czasu. Ten okres służby mógłby wykorzystać inaczej, chociażby podnosząc swoje kwalifikacje. Trzeba także pamiętać, że w tym czasie inna osoba może potrzebować pomocy. Dodatkowo fałszywe akcje ratownicze niosą za sobą wysokie koszty np. paliwa.  Samochody strażackie w czasie takiej akcji muszą być cały czas włączone.

W obu przypadkach policja prowadzi czynności w celu wykrycia sprawcy. Wywołanie fałszywych alarmów bombowych to przestępstwo zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo osoba dopuszczająca się takiego przestępstwa będzie musiała pokryć koszty związane z działaniami służb. 
 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe