ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Od posła do muzeum

  • 25.01.2019, 14:30 (aktualizacja 25.01.2019, 15:41)
  • Artur Sitarski
Od posła do muzeum
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W biurze poselskim Andrzeja Kryja, dyrektor Muzeum Historyczno-Archeologicznego Ewa Działowska oraz Marek Wójcicki odebrali prezenty, które poseł przekazał do muzeum.

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Św. wzbogaciło się o pamiątki związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Poseł Andrzej Kryj przekazał do muzeum m.in. flagę od prezydenta Andrzeja Dudy, flagę od premiera Mateusza Morawieckiego, publikacje historyczne, wydawnictwa lokalne, kartkę pocztową i okolicznościowe znaczki przedstawiające Ojców Niepodległości.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

W tym roku obchody odzyskania przez Polskę niepodległości były wyjątkowe, dlatego też poseł Andrzej Kryj zdecydował się gromadzić pamiątki, aby w przyszłości mogły z nich korzystać kolejne pokolenia. Dyrekcja muzeum nie wyklucza, że ten zbiór może stać się początkiem większej kolekcji, a w przyszłości być może w muzeum odbędzie się wystawa upamiętniająca setną rocznicę odzyskania niepodległości.

W 2022 roku Krzemionki będą obchodzić setną rocznicę odkrycia. Dokonał tego geolog Jan Samsonowicz, który urodził się na terenie obecnego Ostrowca Świętokrzyskiego. Z tej okazji zrodził się pomysł, aby ten fakt uczcić wydaniem okolicznościowej monety o nominale 5 zł oraz znaczka pocztowego. Wydanie znaczka pocztowego i monety to elementy promowania Krzemionek, które są unikatem na skalę światową. Przypomnijmy, że Narodowy Bank Polski w 2012 roku wyemitował monety upamiętniające odkrycie neolitycznych kopalń na Krzemionkach. Była to srebrna dwudziestozłotówka z zatopionym krzemieniem oraz moneta o nominale 2 złotych
 

Artur Sitarski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sd
sd 02.02.2019, 20:16
Imponujące .. hahaha

Pozostałe