ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

W Ostrowcu szkoły będą nowoczesne

  • 10.01.2019, 15:02 (aktualizacja 12.01.2019, 10:52)
  • Katarzyna Kurek
W Ostrowcu będą nowoczesne szkoły
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Coś do nauki, coś dla sportu. Z projektu "Nowoczesna Szkoła" skorzystała Szkoła Podstawowa Nr 14, gdzie uczniowie mogą grać i bawić się na nowym, wielofunkcyjnym boisku oraz uczniowie z "jedynki" , którzy mogą korzystać z nowego sprzętu komputerowego.

Szybko, łatwo i przyjemnie. Tak można określić kolejny efekt projektu "Nowoczesna Szkoła" realizowanego w gminie Ostrowiec Świętokrzyski. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 do tej pory w szkole korzystali jedynie z komputerów stacjonarnych, na lekcjach informatyki. Teraz, z laptopów będą korzystać na co dzień. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

"To zdecydowanie przyjemniejszy i szybszy sposób na naukę" - mówi uczennica Iga Okoń

Laptopy ułatwią naukę uczniom i pracę nauczycielom, którzy od teraz zajęcia będą prowadzić w wersji elektronicznej, m.in.: poprzez pokazy slajdów. 

Można rzec, że technologia powoli zastępuje papierowe książki. Uczniowie od jakiegoś czasu prace wykonują na komputerach i laptopach. Ważne jednak, aby nie zanikał kontakt uczeń-nauczyciel. Uczniom z łatwością przyszło korzystanie z laptopów na lekcjach. Pedagodzy równie szybko oswoili się z nową metodą prowadzenia zajęć. Prowadzone są dla nich szkolenia, podczas których mogą dopracować swój warsztat obsługi komputera. 

Projekt "Nowoczesna Szkoła" spotkał się z dużym zainteresowaniem i aprobatą, zarówno, nauczycieli, uczniów jak i dyrekcji. Łączna wartość projektu to 5 242 758,65 zł. Zakupione pomoce umożliwią prowadzenie atrakcyjnych, innowacyjnych zajęć, dzięki czemu podwyższy się jakość i efektywność edukacji.

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe