ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

"Aktywny Senior" w modzie

  • 07.01.2019, 13:15 (aktualizacja 08.01.2019, 22:51)
  • Nina Dukielska
"Aktywny Senior"  w modzie
Podziel się:
Oceń:
W styczniu minionego roku z inicjatywy Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego ruszyły bezpłatne zajęcia dla seniorów w ramach programu „Aktywny Senior 2018”. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaproponował ostrowieckim seniorom różne formy aktywności fizycznej, które od stycznia do grudnia odbywały się w Hali Sportowo – Widowiskowej oraz w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin.

Przez osiem miesięcy (styczeń – kwiecień, wrzesień – grudzień) seniorzy uczestniczyli w zajęciach tanecznych, jogi oraz gimnastyki przy muzyce, które w każdą środę odbywały się w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR. W czterech cieplejszych miesiącach roku (maj – sierpień) seniorzy gimnastykowali się, uczestniczyli w zajęciach nordic walking, grach zespołowych i nauce samoobrony w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. Odbywały się tam też zajęcia o charakterze prewencyjnym prowadzone przez Straż Miejską i Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Każdorazowo zajęcia trwały 2 godziny, a uczestniczyło w nich od 50 do ponad 200 osób. Wszystkie formy aktywności przyciągały liczne grono uczestników. Zajęcia spotkały się z fantastycznym odzewem, przypadły seniorom do gustu i weszły w kalendarz cyklicznych zajęć sportowych odbywających się w Ostrowcu Świętokrzyskim, dlatego na przełomie roku zapadła decyzja o kontynuacji akcji w 2019 roku.

Od 9 stycznia 2019 roku Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński zaprasza ostrowieckich seniorów na cykl zajęć w ramach programu „Aktywny Senior 2019”. Przez pierwsze cztery miesiące zajęcia odbywać się będą w hali przy ul. Świętokrzyskiej 11, we środy, w tych samych  godzinach, tj. od 16.00 do 18.00. Wzorem ubiegłego roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaproponuje seniorom różne formy aktywności fizycznej, bazując na tych formach, które seniorom przypadły szczególnie do gustu. W styczniu będą to zajęcia wzmacniające kręgosłup szyjny, piersiowy i lędźwiowy, mięśnie brzucha, ujędrniające ramiona, uda i inne partie ciała. Poprowadzi je instruktorka Małgorzata Kościelak. W lutym tematem przewodnim będzie taniec, w marcu joga, a w kwietniu lubiana przez seniorów tzw. „mini siłownia”. Na każde zajęcia należy przygotować się zabierając ze sobą wygodny strój i obuwie, adekwatne do wykonywanej aktywności.
Tak jak w ubiegłym roku dzięki uprzejmości Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Ostrowcu Św., autobus linii numer 1 będzie odjeżdżał spod hali o godz.18.15, a więc tuż po zakończeniu zajęć. Autobus nie jest bezpłatny, ale dostosowana została godzina jego odjazdu.

Nina Dukielska

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe