CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

"Aktywny Senior" w modzie

  • 7.01.2019, 13:15 (aktualizacja 08.01.2019 22:51)
  • Nina Dukielska
"Aktywny Senior"  w modzie
Podziel się:
Oceń:
W styczniu minionego roku z inicjatywy Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego ruszyły bezpłatne zajęcia dla seniorów w ramach programu „Aktywny Senior 2018”. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaproponował ostrowieckim seniorom różne formy aktywności fizycznej, które od stycznia do grudnia odbywały się w Hali Sportowo – Widowiskowej oraz w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin.

Przez osiem miesięcy (styczeń – kwiecień, wrzesień – grudzień) seniorzy uczestniczyli w zajęciach tanecznych, jogi oraz gimnastyki przy muzyce, które w każdą środę odbywały się w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR. W czterech cieplejszych miesiącach roku (maj – sierpień) seniorzy gimnastykowali się, uczestniczyli w zajęciach nordic walking, grach zespołowych i nauce samoobrony w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. Odbywały się tam też zajęcia o charakterze prewencyjnym prowadzone przez Straż Miejską i Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy. 

Każdorazowo zajęcia trwały 2 godziny, a uczestniczyło w nich od 50 do ponad 200 osób. Wszystkie formy aktywności przyciągały liczne grono uczestników. Zajęcia spotkały się z fantastycznym odzewem, przypadły seniorom do gustu i weszły w kalendarz cyklicznych zajęć sportowych odbywających się w Ostrowcu Świętokrzyskim, dlatego na przełomie roku zapadła decyzja o kontynuacji akcji w 2019 roku.

Od 9 stycznia 2019 roku Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński zaprasza ostrowieckich seniorów na cykl zajęć w ramach programu „Aktywny Senior 2019”. Przez pierwsze cztery miesiące zajęcia odbywać się będą w hali przy ul. Świętokrzyskiej 11, we środy, w tych samych  godzinach, tj. od 16.00 do 18.00. Wzorem ubiegłego roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaproponuje seniorom różne formy aktywności fizycznej, bazując na tych formach, które seniorom przypadły szczególnie do gustu. W styczniu będą to zajęcia wzmacniające kręgosłup szyjny, piersiowy i lędźwiowy, mięśnie brzucha, ujędrniające ramiona, uda i inne partie ciała. Poprowadzi je instruktorka Małgorzata Kościelak. W lutym tematem przewodnim będzie taniec, w marcu joga, a w kwietniu lubiana przez seniorów tzw. „mini siłownia”. Na każde zajęcia należy przygotować się zabierając ze sobą wygodny strój i obuwie, adekwatne do wykonywanej aktywności.
Tak jak w ubiegłym roku dzięki uprzejmości Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Ostrowcu Św., autobus linii numer 1 będzie odjeżdżał spod hali o godz.18.15, a więc tuż po zakończeniu zajęć. Autobus nie jest bezpłatny, ale dostosowana została godzina jego odjazdu.

Nina Dukielska

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe