ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Seniorzy mają swój klub

  • 04.01.2019, 14:17 (aktualizacja 04.01.2019, 21:42)
  • Artur Sitarski
Seniorzy mają swój klub
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Dwudziestu seniorów z Bodzechowa będzie mogło korzystać z Klubu „Senior +”, który został dofinansowany ze środków rządowych. Program „Senior +” to ogólnopolski projekt w ramach którego samorządy mogą ubiegać się o dotacje na utworzenie klubów czy dziennych domów seniora.

Zajęcia z gimnastyki, obsługa komputera, rozwijanie swoich zainteresowań a także wspólne obiady czy wycieczki. Seniorzy z Bodzechowa już mogą korzystać w godzinach od 8 do 16 z Klubu „Senior +”. Na klub została zaadoptowana część pomieszczeń w budynku OSP. Wójt Gminy Bodzechów nie wyklucza, że w przyszłości powstaną kolejne Kluby „Senior +”.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Remont i dostosowanie budynku do potrzeb seniorów zrealizowano ze środków rządowych. Gmina pozyskała dofinansowanie z Programu „Senior +” w wysokości 150 tys. zł. Całkowity koszt inwestycji to 340 tys. zł. To 30 taki klub w województwie, jednak zapotrzebowanie jest o wiele większe. Świętokrzyskie to województwo w którym duży odsetek ludności stanowią osoby starsze. Proces starzenia się społeczeństwa postępuje a domy czy kluby seniora są odpowiedzią na potrzeby osób starszych.

Opieka nad ludźmi starszymi jest jednym z głównych zadań samorządu. Tworzenie klubów czy domów seniora to obowiązek gmin. Poprzez dotacje z rządowego Program „Senior +” gminy mają możliwość stworzenia miejsc gdzie osoby starsze aktywnie spędzą czas. Główny Urząd Statystyczny prognozuje, że w 2050 roku ponad 40% ludności Polski będzie w wieku powyżej 60 lat. Prognozy demograficzne nie są optymistyczne, dlatego też wspieracie osób starszych to jedno z największych wyzwań z jakim będą musiały zmierzyć się samorządy.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe