ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Koniec ze składaniem PIT-ów

  • 03.01.2019, 13:54 (aktualizacja 04.01.2019, 21:40)
  • Artur Sitarski
Koniec ze składaniem PIT-ów
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Benjamin Franklin powiedział, że „Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki”. Jeżeli chodzi o śmierć to z tą kwestią jesteśmy raczej pogodzeni, natomiast podatki wzbudzają wiele emocji to za sprawą tego, że bardzo często przepisy są skomplikowane i sprawiają wiele trudności.

Od nowego roku nie będziemy musieli bać się ewentualnych błędów w PIT-ach. W 2019 roku podatnicy nie będą musieli składać zeznania podatkowego. Zrobi to za nas fiskus. To prawdziwa rewolucja w rozliczeniach z Urzędem Skarbowym. Gotowy PIT 37 lub PIT 38 będzie udostępniony na stronie www.podatki.gov.pl.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Zaznanie podatkowe będzie bazować na danych przekazanych przez podatnika w roku 2018 oraz informacji znajdującej się w bazie Krajowej Administracji Skarbowej. Powinno ono uwzględniać dotychczasowe ulgi np. na dzieci i numer KRS Organizacji Pożytku Publicznego. Każdy będzie miał możliwość dokonania korekty PIT-u bądź jego uzupełnienia.

Z wypełnionym przez Krajową Administrację Skarbową PIT-em będzie można zapoznać się od 15 lutego do 30 kwietnia. Do autoryzacji zeznania będzie potrzebny PESEL i wielkość przychodu za rok 2018. Tak jak do tej pory ze wspólnego rozliczenia z fiskusem będą mogli korzystać małżonkowie.

Osoby które nie mają dostępu do internetu lub komputera będą mogły sprawdzić i zatwierdzić PIT w Urzędzie Skarbowym.

Pomimo rozliczenia przez skarbówkę podatnik dalej będzie możliwość złożenia PIT-u w tradycyjnej papierowej formie lub przez internet za pomocą popularnych programów.

W 2019 roku zmieniły się także przepisy dotyczące zwrotu ewentualnej nadpłaty. Podatnik składający PIT formie elektronicznej otrzyma zwrot maksymalnie w 45 dni a nie tak jak dotychczas w ciągu 3 miesięcy. Kolejna rewolucja już za rok. W 2020 roku nowa forma rozliczeń będzie wprowadzona dla osób prowadzących działalność gospodarczą i rozliczających się PIT-em 36 i PIT-em 36L.

 

 

 

 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe