Ormianie w służbie Rzeczypospolitej

  • 25.01.2019, 17:53 (aktualizacja 01.02.2019, 01:21)
  • Artur Sitarski
Ormianie w służbie Rzeczypospolitej
loadingŁaduję odtwarzacz...
Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 650-lecia Ormian w Polsce w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości prezentowana była wystawa "Ormianie w służbie Rzeczypospolitej". Na kilkudziesięciu planszach zaprezentowano najwybitniejszych przedstawicieli społeczności ormiańskiej w Polsce, działających w obszarach kultury, polityki czy wojskowości.

O tym kim są Ormianie, jak znaleźli się w Polsce oraz jak wielki wkład wnieśli w rozwój Rzeczypospolitej opowiadają Ormianin Grair Magakiankustosz wystawy Dariusz Loranty oraz Przewodniczący Rady Fundacji Armenian Maciej Bohosiewicz.

Ormianie odcisnęli piętno na swojej nowej ojczyźnie jaką stała się Polska. Ich wkład widać chociażby w kulturze, sztuce a także wojskowości i handlu. 

Artur Sitarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe