Juniorzy biznesu sprawdzili swoją wiedzę

  • 5.12.2018, 13:46 (aktualizacja 05.12.2018 20:12)
  • Artur Sitarski
Juniorzy biznesu sprawdzili swoją wiedzę
Podziel się:
Oceń:
Dziesięć pięcioosobowych zespołów wzięło udział w I Turnieju Wiedzy z Przedsiębiorczości „Junior Biznes” w ramach projektu „Kreator Przedsiębiorczości”. Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z 10 gmin odpowiadali na pytania dotyczące przedsiębiorczości.

Czym jest płaca, co to jest elektroniczny pieniądz albo na czym polega barter. To tylko kilka z pytań z jakimi musieli zmierzyć się uczestnicy I Turnieju Wiedzy z Przedsiębiorczości „Junior Biznes”. Celem konkursu jest także edukacja i poszerzenie wiedzy na tematy związane z przedsiębiorczością. Dodatkowa wiedza, którą uczniowie zdobywają w czasie przygotowań do turnieju nie zawsze jest przekazywana na lekcjach a przyszłym, dorosłym życiu może okazać się bardzo przydatna. Korzyści płynące z edukacji o przedsiębiorczości dostrzegają sami uczniowie.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Turniej składał się czterech konkurencji. W dwóch pierwszych uczestnicy odpowiadali na pytania zawiązane z przedsiębiorczością. Dwie kolejne wymagały od uczniów nie tylko wiedzy ale i kreatywności. Sześć najlepszych drużyn przechodzi do kolejnego etapu. Trzy najlepsze drużyny biorące udział w I Turnieju Wiedzy z Przedsiębiorczości „Junior Biznes” w ramach projektu „Kreator Przedsiębiorczości” w nagrodę pojedzie na wycieczkę edukacyjno-krajoznawczą na Słowację.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe