Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Rywalizowali na macie

  • 26.11.2018, 11:41 (aktualizacja 26.11.2018, 13:48)
  • Artur Sitarski
Rywalizowali na macie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
24 listopada 2018 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Świętokrzyskiej w Ostrowcu odbył się Świętokrzyski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych. Udział w nim wzięli zawodnicy z różnych części Polski.

Profesjonalne treningi, udział w turniejach i walka o medale. Niepełnosprawność nie stanowi przeszkody do uprawiania sportu a samo przygotowanie do zawodów często jest takie samo jak u osób zdrowych. Nawet najbardziej wymagające dyscypliny nie stanowią bariery dla osób niepełnosprawnych. Wystarczy motywacja i pasja.

Odbywający się w Ostrowcu Świętokrzyskim Turniej Judo Olimpiad Specjalnych jest okazją do likwidowania utartych stereotypów, barier oraz uświadamiania i uwrażliwiania społeczeństwa na problemy osób niepełnosprawnych. Sport dla osób niepełnosprawnych jest także formą terapii i rehabilitacji, która pozwala pokonywać słabości oraz pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny. Mimo tego że zawodnicy walczą na macie to i zdobywają medale to główną ideą zawodów jest dobra zabawa a także wspólne spędzanie czasu w miłym towarzystwie.

Ruch Olimpiad Specjalnych został zapoczątkowany w USA i Kanadzie 1963 roku. Nad Wisłą ta idea pojawia się w latach osiemdziesiątych a Polska była pierwszym krajem z Europy Środkowej i Wschodniej, która przyłączyła się do tego międzynarodowego ruchu.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe