ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Wysoki mandat za wyprowadzenie psa bez smyczy

  • 19.11.2018, 10:15 (aktualizacja 08.12.2018, 07:46)
  • Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook
Wysoki mandat za wyprowadzenie psa bez smyczy
Podziel się:
Oceń:
15. listopada 2018 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące właścicieli czworonogów. W niektórych przypadkach kara grzywny wzrosła z 250 do nawet 5000 złotych.

Od czwartku, 15 listopada weszła w życie nowelizacja kodeksu wykroczeń, wśród zmian przepisów najważniejsze z nich dotyczą właścicieli czworonogów.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Ustawodawca wyraźnie zaostrzył kary za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Do tej pory sprawcy wykroczenia groziła grzywna do 250 złotych lub nagana, natomiast po zmianach karą może być ograniczenie wolności, grzywna do 1000 złotych albo kara nagany. Uzupełniając ten przepis, w przypadku gdy czworonóg swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, właściciel podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 5000 złotych lub karze nagany.

Zaostrzenie przepisów dotyczy również szczucia psem. Po zmianach kara grzywny za ten czyn wzrosła z 1000 do nawet 5000 złotych.

Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe